У Мюнхені близько 35 тисяч людей протестували проти саміту G7

Противники G7 вважають, що найрозвиненіші країни світу не можуть впоратися з глобальними викликами.

1634754
Антиглобалісти, захисники довкілля та прибічники опозиційних партій у четвер, 4 червня, в Мюнхені взяли участь у мирному мітингу проти проведення саміту Великої сімки (G7), повідомляє інформагентство AFP. Саміт має розпочатися в неділю, 7 червня, в замку Ельмау – приблизно за 100 кілометрів від Мюнхена. Протест відбувся під гаслами “Зупинити TTIP – Врятувати клімат – Побороти бідність”. За даними поліції, протестувальників було близько 35 тисяч, інцидентів не зафіксовано.

TTIP (Трансатлантичне торгове та інвестиційне партнерство) – угода про вільну торгівлю, яку зараз обговорюють США та ЄС. Проти укладення цієї угоди в квітні пройшли сотні демонстрацій, зазначається у повідомленні AFP. Близько 43 відсотків німців, за даними останнього опитування, вважають, що угода між США та ЄС буде шкідливою для їхньої країни. Протестувальники також наголошували, що найрозвиненіші країни не можуть впоратися з глобальними викликами.

Нагадаємо, на саміті Великої сімки 7-8 червня планують обговорювати питання міжнародної торгівлі, охорони здоров’я, проблем клімату, подолання бідності, а також міжнародні конфлікти та загрози. Захід охоронятимуть близько 17 тисяч поліцейських, поліція побоюється інцидентів саме 7 та 8 червня.

Джерело: Українська служба DW