Freedom House: найбільша загроза порушень стандартів демократії в світі – вторгнення раSSєї в Україну

RadioPolsha аналізує останній звіт правозахисної організації, експерти якої вказують, що протягом 10 років не фіксували таких серйозних порушень прав людини в Росії, як у минулий рік, протягом якого російський режим здійснив військову агресію в Україні. Про це йдеться в.

За шкалою від 1 до 7, в якій вищий показник означає більш серйозні проблеми з дотриманням прав людини, Росія отримала 6,46 балів. Таким чином, вона стала в один ряд з «консолідованими диктатурами», які утримують владу в своїх руках в Азербайджані (6,75 балів), Таджикистані (6,39 балів), Узбекистані та Туркменістані (за 6,93 балів) і Білорусі (6,71 балів).

Експерти відзначили, що режим Путіна протягом останнього року знищував останні незалежні видання в Росії, переслідував громадські організації і посилював контроль в Інтернеті.

На думку Freedom House, так Кремль хоче «запобігти поширенню демократичної зарази» з України. Таким чином, на очах світу формується новий блок країн з жорстокими репресивними режимами. В Узбекистані, наприклад, введений так званий «превентивний» арешт. У Казахстані та Азербайджані переслідують правозахисників. Сам азербайджанський президент Ільхам Алієв визнав, що у висновку містяться близько 100 демократичних активістів.

Найбільше занепокоєння у Європи викликає Білорусь, оскільки вона найближче розташована до кордонів ЄС.

У той же час, три пострадянські країни, які підписали угоди про асоціацію з ЄС, виглядають значно привабливіше.

За шкалою Freedom House, Україна отримала 4,75 бала, Молдова 4,86 бала, а Грузія – 4,64 бала. Автори доповіді вважають, що ці країни провели серйозні зміни і більше не авторитарні, але все ще «в перехідному стані». На думку правозахисників, саме це відділяє Україну, Грузію та Молдову, від таких країн, як Росія, де демократія занепадає.

При цьому, показники Польщі склали 2,36 балів. Це одні з кращих показників в регіоні.

Раніше правозахисники Freedom House попереджали, що демократія в світі стикається з найбільшою загрозою за останні 25 років. Серед кричущих порушень стандартів демократії аналітики відзначили вторгнення Росії в Україну. На їхню думку, криза в Україні є наймасштабнішою на просторах Європи з часів Балканських воєн.

Джерело – http://www.radiopolsha.pl/6/137/Artykul/211316