Кремль порушує Мінські угоди, здійснюючи поставки зброї і військової техніки на Донбас

Незважаючи на те, що через півтора року з моменту прийняття антиросійських санкцій жодну проблему так і не вдалося вирішити, вони все одно дуже впливають на економіку, що створює тиск на Москву. Вона намагається відвернути увагу від дій на Україні пропагандою і участю в сирійському конфлікті. Про це пише Česká pozice.

У середині грудня минулого року ЄС продовжив на шість місяців антиросійські санкції, які запровадив ще влітку 2014 року через раSSєйську анексію Криму і підтримку сепаратистів на сході України. Незважаючи на поліпшення, ситуація в цій країні після угоди Мінськ-2 повністю так і не стабілізувалася, тому причини для дії санкцій залишаються. Більш того, існує ряд доказів їх позитивного впливу.

Питання про продовження санкцій вирішувалося майже два роки з початку української кризи, яка згодом вилилася у відкритий конфлікт між українською армією і проросійськими терористами і сепаратистами на сході країни, яких фінансовими і військовими засобами підтримує Москва.

РаSSєя заперечує свою пряму участь у подіях на сході України, не дивлячись на безліч доказів поставок зброї і військової техніки – наприклад, танків Т-72Б3. Це одна з найсучасніших російських наземних бойових систем. Танки Т-72Б3 були прийняті на озброєння в 2013 році і поки не продавалися за кордон. Були докази поставок та інших видів російської зброї, якого в української армії немає і ніколи не було, в тому числі термобаричні ракети ТОС-1 «Буратіно».

Крім того, нещодавно сервер Bellingcat, що аналізує інформацію з відкритих джерел і громадських ЗМІ, опублікував докази присутності солдатів російської шостої танкової бригади, а також переміщень 136-й моторизованої піхотної бригади на Донбасі.

Незважаючи на те, що росія активно брала участь в мирних переговорах Мінськ-1 і Мінськ-2, вона продовжує діяти в регіоні і підтримувати сепаратистів військовими засобами. За дотриманням цих домовленостей на Україні стежать спостерігачі ОБСЄ, але їх пересуванням по місцях конфліктів постійно заважають сепаратисти.

Основною причиною для санкцій проти РаSSєї була анексія нею Криму навесні 2014 року. Спочатку росія повністю заперечувала будь-яку участь своїх збройних сил у подіях, які привели до проголошення “незалежності” півострова, проте потім Москва підтвердила і навіть нагородила три сотні російських журналістів, які писали про цю акцію.

Анексія Криму, безсумнівно, порушує територіальну цілісність України і гарантії безпеки, які Росія надала їй на початку 90-х років в обмін на відмову від радянської ядерної зброї. Одностороннє проголошення “самостійності” Криму і його подальше приєднання до РаSSєї засудила навіть Генасамблея ООН.

Ще одна причина для продовження санкцій проти РаSSєї – це її постійна проросійська пропаганда в країнах-членах ЄС, особливо в Центральній і Східній Європі, де її мета полягає не стільки в підтримці проросійських настроїв, скільки наповнення суспільства альтернативними теоріями, які створюють всередині ЄС атмосферу невизначеності і недовіри.

Джерело – http://ceskapozice.lidovky.cz/evropa-stale-potrebuje-sankce-vuci-rusku-f1g-/tema.aspx?c=A160207_203445_pozice-tema_lube