Чупакабра п’ять років в Україні: журналісти підсумували все, що відомо про таємничу мутант

Минуло п’ять років з моменту, коли чупакабра з’явилася в Україні, всі ці роки на загадкового мутанта полюють, а він, у свою чергу, не перестає лякати місцевих жителів.

chupakabra

Вперше це загадкова тварина, назва якого в перекладі з іспанської означає “козячий вампір”, на нашій території помітили в серпні 2011 року. І з тих пір історії про те, як в селах Рівненської, Полтавської, Чернігівської, Хмельницької та інших областей, невідомі звірі ночами винищували кролів і домашню птицю, із завидною регулярністю розбурхують уяву українців.
Всі ці роки на чупакабру ведеться справжнє полювання.У деяких випадках потерпіле від витівок непроханого гостя населення навіть збирало бригади збройних мисливців і влаштовувало цілі облави в надії зловити монстра з довгим хвостом і палаючими у темряві очима. Але які б заходи не вживалися, живою чупакабру досі ніхто не зловив — з-за цього багато хто навіть засумнівалася в існуванні чудовиськ. Але є і такі, хто на повному серйозі заявляв про витівки звіра в міліцію, а в селі П’ятигори Рівненської області селяни навесні 2010-го побоювалися пізно ввечері виходити на вулицю.А якщо припікало, то не поодинці, і з молотками і дрючками. При цьому одні очевидці описують дивних звірів як помісь лисиці і собаки, другі стверджують, що тварина схоже на кенгуру, тільки з іклами.

235199_20101216225516

Сумський біолог і дослідник аномалій Володимир Литовка одним з перших в країні ще п’ять років тому заявив про таємничих звірів і час від часу виїжджав оглядати наслідки безчинств чупакабр.
“Я їх не називаю чупакабрами, правильніше — криптозоологічні об’єкти — невивчені і невловимі тварини.391477_20130726131109

Наприклад, на Сумщині ці звірі дали про себе знати після того, як місцева собака загризла дитинча цього звіра. У підсумку господарі собаки позбулися всіх шістьох своїх собак бійцівських порід, тобто схоже на якусь помсту. Смерть собак наступала від дивних укусів — на місці рани шерсть була виголена і два сліди від іклів. Господарі заявили в міліцію, але там визнали заяву жартом і не приїхали.Але приїхали ветеринари і рятувальники, але й ті не змогли виразно пояснити явище”, – розповів він.

Читайте також:  Одночасно у західній і в східній півкулі Землі. Українці в Лондоні (+ФОТО)

Експерт визнає, що раніше, до 2010-го, не було жодної заяви про дивних звірів, тим більше про їх облави, які почалися з 2011-го.

“Кров своєї жертви вони не п’ють, я вважаю, що вони отримують емоційне підживлення від вбивства кролів і собак. А як дослідник аномалій я розцінюю активізацію таємничого звіра як передвоєнну прикмету — якраз перед початком війни на Донбасі повідомлень про чупакабру було більше”, — говорить Литовка.

В Інституті зоології ім. Шмальгаузена заявили: “Наша позиція незмінна: ніякої чупакабри не існує! Тварини, про яких йде мова, — це всього лише лисиці і собаки з каліцтвами, мутаціями. Тобто у розвитку дитинчати стався збій, цей процес не рідкість у тваринному світі. Особливо тоді, коли стан екології жалюгідний”, — каже вчений секретар інституту зоології Вікторія Іванова.

За минулу п’ятирічку очевидці нападів “чупакабр” по-різному описують силу цього звіра. Але більшість селян-очевидців розповідають, що ця тварина може зламати дерев’яні і навіть залізні клітки, робити підкопи під землею, чіплятися і переміщатися по невеликим виступам на вертикальних стінах. У деяких випадках (наприклад, у Рівненській області) селяни розповідали, що невідомий звір міг підстрибувати до рівня плечей дорослої людини, нагадуючи тим самим нібито маленького кенгуру з довгим хвостом.
.


Джерело.