“Кучма повинен просити вибачення у мене та дітей з лави підсудних”, – Мирослава Гонгадзе

Вдова вбитого 2000 року українського журналіста Георгія Гонгадзе, ведуча “Голосу Америки”Мирослава Гонгадзе вважає, що екс-президент   має понести кримінальну відповідальність за вбивство її чоловіка. Про це вона заявила в інтерв’ю “Високому замку”.

599058_20160916182650

Зокрема, Гонгадзе зазначила, що не мала особистих зустрічей з Кучмою після вбивства її чоловіка, і що він “з лави підсудних повинен просити вибачення” у неї та її дітей.

“Ні, ніколи (не зустрічалася з Кучмою особисто – ред.). А дивитися в очі не я йому повинна, а він. І просити вибачення у мене і дітей з лави підсудних”, – заявила вона, зазначивши, що “це було б очищенням для всієї України ”

Вдова Гонгадзе навела паралелі між вбивствами Георгія й Павла Шеремета, та зазначила, що ці вбивства перегукуються, “адже і Георгій, і Павло стали сакральними жертвами”.

“Я переконана, що це політичне вбивство, але треба дочекатися результатів слідства. Сподіваюся, воно триватиме не 16 років, як у справі вбивства Георгія”, – наголосила Мирослава Гонгадзе.

Георгія було викрадено співробітниками МВС на чолі з генералом Олексієм Пукачем рівно 16 років тому, 16 вересня 2000 року.

У листопаді того ж року в лісі Київської області було виявлено обезголовлений труп, який, за висновками експертів, міг належати Гонгадзе. Відтоді тіло зберігалося в київському морзі, поховали його тільки 22 березня 2016 року.

Найгучніше політичне вбивство в історії України призвело до радикалізації українського суспільства за часів правління Кучми і дало старт оновленню влади в країні.

У січні 2013 року Печерський районний суд Києва визнав Пукача винним у вбивстві Гонгадзе й засудив його до довічного позбавлення волі.

Водночас безпосередній керівник Пукача – міністр внутрішніх справ Юрій Кравченко – застрелився 4 січня 2005 року, після перемоги Помаранчевої революції. За однією з версій він не хотів давати свідчення проти Кучми та Володимира Литвина, котрий на момент зникнення Гонгадзе очолював Адміністрацію президента.

Новий міністр внутрішніх справ Юрій Луценко (нині генпрокурор) повідомив зміст передсмертної записки, яку знайшли слідчі: “Мої дорогі, я не винний ні в чому. Пробачте мене, я став жертвою політичних інтриг президента Кучми та його оточення. Іду від вас з чистою совістю, прощавайте”.

Про причетність Кучми до викрадення та вбивства Гонгазде стало відомо з аудіозаписів, оприлюднених президентським охоронцем, майором СБУ Миколою Мельниченком, котрий як і Мирослава Гонгадзе пізніше також виїхав з родиною до США.


Джерело.