facebook

На виборах голови Олешанської ОТГ переміг Богдан Двояк

У неділю в Олешанській ОТГ Тлумацького району відбулися перші вибори голови і депутатів. За попередньою інформацією, переможцем у виборчих змаганнях голови Олешанської об’єднаної територіальної громади став Богдан Двояк.

Явка виборців у громаді становила приблизно 63 відсотка. За інфориацією, громадянської мережі ОПОРА, вибори в Олешанській ОТГ відбулися без суттєвих порушень.

Прикметно, що саме сільський голова Олеші Богдан Двояк був ініціатором утворення Олешанської ОТГ. Нагадаємо, до неї належать Делівська, Будзинська, Долинська, Озерянська та Олешанська сільські ради.

Богдан Двояк обрав шлях об’єднання громад, оскільки бачить чималі його переваги і очікує на значні результати. Він переконаний, що на території Тлумаччини, де проживає менше 50 тисяч осіб не може бути 34 ефективні і самодостатні ради.

«В об’єднаній територіальній громаді кожен населений пункт має більші можливості для свого розвитку, реалізації різноманітних проектів, вирішення проблем, – наголосив Богдан Двояк. – Саме ОТГ переходять на прямі міжбюджетні відносини з профільними міністерства. Уряд обіцяє нам базову, освітянську і медичну дотацію. Крім цього, держава гарантує об’єднаним громадам інфраструктурну субвенцію, а ці кошти можна спрямувати на розвиток територій. Також у форматі об’єднання ми отримаємо можливість написання проектів від державного фонду регіонального розвитку, а це значні суми, які можуть стати поштовхом для істотних змін у громаді, наприклад створивши виробництво. А нам потрібно нині розвивати економіку, створювати робочі місця, сприяти розвиткові малого бізнесу, адже треба вчитися заробляти на себе і жити так як живуть у європейських країнах. В об’єднаній громаді сильний має допомагати слабшому, а гроші потрібно заробляти, а не позичати».

Богдан Двояк переконаний, що потрібно й надалі створювати робочі місця, робити привабливими умови для інвесторів, дбати про малий бізнес, поліпшувати інфраструктуру. З огляду на географічне розташування розвивати туризм. За таких умов громада матиме майбутнє. Ініціатор об’єднання розуміє, що Олешанська ОТГ – це фактично міні-район, що вона отримає не лише повноваження і кошти, а й на плечах керманичів громади буде величезна відповідальність за її долю. Але, як він звернув увагу, люди на Тлумаччині роботящі, вони можуть навіть гори перевернути і не бояться відповідальності. Насправді страх мають перед тим, щоб вкотре їх не розчарувала вища державна влада.

Читайте також:  В Калуші BMW на польських бляхах протаранив стовп, троє людей у лікарні

За словами виконавчого директора Івано-Франківського регіонального відділення Асоціації міст України Юрія Стефанчука, об’єднання громад з адміністративним центром в Олеші, дасть поштовх до розвитку органу місцевого самоврядування нового типу, з новим баченням соціально-економічних можливостей. Вплив людей, який починається з виборів, продовжуватиметься й надалі, дасть нові можливості для становлення і розвитку громади. Від команди, яку буде створено для управління в ОТГ, що матиме в підпорядкуванні ресурси, залежатиме її перспектива. Від утворення Олешанської ОТГ в громаді очікують передовсім на створення кращих умов для життя, хоча розуміють, що відразу не потечуть молочні ріки. Але все ж з огляду на гарантовані державою кошти, низку податків, які тепер будуть залишатися на місцевому рівні, мудрі рішення влади, сподіваються на належний розвиток територій усіх населених пунктів громади.

Шукайте деталі в групі Facebook

Джерело.