Тегеран: Іран та Росія домовились про поставки ракет С-300

“Поставка відбудеться за першої можливості”, – заявив заступник глави МЗС Ірану Хосейн Амір Абдоллахіян після перемовин

1629602
Згідно з інформацією з іранських джерел, Тегеран та Москва узгодили умови постачання Ісламській республіці російських зенітних ракетних комплексів С-300. Про це у понеділок, 25 травня, заявив в Москві заступник глави МЗС Ірану Хосейн Амір Абдоллахіян після перемовин з російським коллегою Михайлом Богдановим. “Поставка відбудеться за першої можливості”, – наводить слова іранського дипломата агенція AFP.

МЗС Росії наразі не підтвердив цю інформацію. У його заяві наголошується на “важливості підтримки регулярного російсько-іранського діалогу з усього комплексу питань близькосхідного порядку денного”. Раніше Тегеран уже заявляв, що російські ракети будуть поставлені ще до кінця 2015 року.

Угода про поставку системи С-300 вартістю приблизно 800 мільйонів доларів булла укладена між Москвою та Тегераном ще 2007 року. У 2010 році, після заборони Ради Безпеки ООН на передачу Ірану сучасних озброєнь, тодішній президент Росії Дмитро Мєдвєдєв скасував угоду, увівши щодо Ірану більш жорсткі санкції. У квітні 2015 року чинний глава російської держави Володимир Путін підписав указ, що надає дозвіл на передачу ракет Ірану, що викликало серйозну критику з боку Ізраїлю, а також застереження з боку США та Німеччини.

Протиповітряні ракетні системи С-300 призначені для боротьби з літаками та ракетами.

Читайте також:  На які зарплати кличуть українців на роботу в Польщу і Чехію