Історичне рішення! Івано-Франківськ утворив ОТГ з Чернієвом та Підлужжям (ФОТО)

Депутати франківської міськради проголосували за добровільне приєднання Чернієва та Підлужжя до Івано-Франківська.

Про це йшлося дев’ятого жовтня на засіданні позачергової сесії франківської міськради, інформує “Галка”.

На порядку денному розглянули низку питань стосовно утворення Івано-Франківської ОТГ.

Зокрема депутати проголосували за добровільне приєднання Черніївської та Підлузької сільських територіальних громад до Івано-Франківської міської територіальної громади.

Директор Івано-Франківського ЦРМС Руслан Панасюк каже, що нині місто нарешті ставить крапку в утворенні об’єднаної територіальної громади.

“Ми робимо суттєвий крок у майбутнє. Місто має мати перспективи росту та розвитку. Ми суттєво збільшуємо територію, вирівнюємо території в розвитку, адже село теж має право на ті послуги, що є в місті”, – каже Панасюк.

Міський голова Руслан Марцінків зауважив, що це направду історичне рішення для Івано-Франківська.

“Ми одна велика родина. Створення ОТГ – це непростий процес, але це вимога часу. Відповідальність за це рішення повинен розуміти кожен депутат. Основні засади об’єднання – це добровільність. Цей шлях ми повинні пройти разом”, – каже мер.

До слова, паралельно до сесії міської ради відбуваються сесії Черніївської та Підлузької сільських рад, на яких прийняли аналогічні рішення про приєднання до міста.

Сільський голова Чернієва (уже староста, – ред.) Богдан Грейда зауважив:

“Ми об’єднуємося вперше. Багато чого невідомо, але спільне наше рішення, думаю, принесе нам багато користі”.

Також депутати проголосували за утворення Черніївського та Підлузького старостинських округів у межах сіл Чернієва та Підлужжя відповідно. Опісля – затвердили положення про старосту, його повноваження, права та обов’язки.

“Староста є виборною посадовою особою місцевого самоврядування відповідного села, яке перебуває у складі міської територіальної громади. Староста обирається жителями відповідного села у визначеному законом порядку”, – йдеться в проєкті рішення.

Читайте також:  Скандальна ОТГ: Депутатам обласної ради не вистачило голосів для створення «заднім числом» Переріслянської ОТГ
Одразу ж міська рада погодила обрати старостою у Черніївському старостинському окрузі Богдана Грейду, а в Підлузькому старостинському окрузі – Ярину Стойко, які до моменту утворення ОТГ були головами цих сіл.

Шукайте деталі в групі Facebook

Джерело.

загрузка...