Металургійному комбінату Ахметова відключають світло

Відключення Запоріжсталі від електропостачання загрожує техногенною та екологічною катастрофами, говорить гендиректор.

1631476
Запорізький металургійний комбінат Запоріжсталь, що входить до групи Метінвест Ріната Ахметова, у п’ятницю отримав офіційне повідомлення від державного підприємства Запоріжобленерго про відключення подачі електроенергії, повідомляється в прес-релізі компанії.

При цьому наголошується, що 22 травня комбінат Запоріжсталь незаконно відключили від автоматичного відшкодування ПДВ. Тим самим, комбінат поставили в умови дефіциту обігових коштів, необхідних для проведення обов’язкових платежів державним монополістам за поставлені енергоносії.

“Складається враження, що у комбінату цілеспрямовано штучним чином були вимиті обігові кошти перед проведенням важливих платежів. Такі дії з боку влади можна розглядати або як непрофесіоналізм, який веде до повного розвалу економіки і вбиває вітчизняні підприємства. Або такі дії слід розцінювати як планомірну кампанію зі знищення комбінату і його трудового колективу. Відчуття, що своєю ефективною роботою ми просто комусь заважаємо”, – заявив генеральний директор комбінату Запоріжсталь Ростислав Шурма.

За його словами, відключення від електроенергії металургійного гіганта призведе до екологічної та техногенної катастроф. Різке відключення систем газо- і водоочищення, агрегатів з величезною кількістю рідкого металу, судин і котлів високого тиску загрожує масштабними технологічними аваріями, які загрожують життю та здоров’ю людей.

Ліквідувати наслідки аварій внаслідок відключення від електроенергії і запустити виробництво вимагає колосальних коштів і часу, що в нинішніх умовах означає практично загибель комбінату – найбільшого містоутворювального підприємства Запорізької області та України.Зупинка працюючого підприємства призведе до недоотримання бюджетами всіх рівнів мільярдів гривень.

У прес-релізі уточнюється, що зараз загальний борг держави перед комбінатом Запоріжсталь з відшкодування ПДВ становить близько 650 млн грн. Заборгованість комбінату за поставку електроенергії перед державним монополістом – компанією Запоріжобленерго – близько 98 млн грн. Раніше комбінат вчасно і в необхідному обсязі оплачував електроенергію, яку спожив в рамках своєї виробничої діяльності.

Читайте також:  Від платників податків Рогатинщини надійшло понад 1,7 млн. грн. військового збору

Як повідомлялося, раніше про зупинку роботи заявили на двох заводах бізнесмена Дмитра Фірташа. Холдинг Ostchem зупиняє Черкаський ПАТ “Азот” та ПАТ “Рівнеазот”.