facebook

Пам’яті подвигу кіборгів присвячується: в аеропорту Франківська виступив військовий оркестр

Вони вистояли – не вистояв бетон: захисники Донецького аеропорту стали справжньою легендою і їх подвиг сьогодні вшанував військовий оркестр.


20 січня у міжнародному аеропорту «Івано-Франківськ» виступив Тернопільський військовий оркестр. У такий спосіб військові вшанували подвиг колег, які 5 років тому впродовж 242 днів героїчно тримали оборону міжнародного аеропорту «Донецьк».
У пам’ять про полеглих захисників ДАП військові оркестри виступлять у семи аеропортах України.

Розпочали флешмоб о 13:15, тривав він 15 хв. Оркестр зіграв три композиції. Першу з них – “Шану” – уже виконували раніше. Дві інші звучать вперше, розповів начальник Тернопільського військового оркестру, диригент, учасник АТО, капітан Тарас Когут. Вони були спеціально написані для реквієму. За його словами, така акція важлива, аби пам’ятати про захисників Донецького аеропорту, героїв України.

Керівник оркестру Тарас Когут розповів, що колектив щороку приїжджає до Івано-Франківська з виступом, щоб люди не забували героїв. “Поки ми їх пам’ятаємо, доти вони й живуть у наших серцях. Вони віддали своє життя. Оркестр складається з військовослужбовців, які брали участь в АТО”, – каже Тарас Когут.

Учасниця оркестру Ірина Козловець каже, що служить уже 21 рік, а у цьому оркестрі грає на кларнеті від початку. “Дуже рада, що моє життя склалося саме так, не бачу себе в іншому колективі. Мої діти також починають цікавитися, дуже тішаться, що я військова і граю в оркестрі. Для нас кожного року це важко. Але хочемо їх вшанувати, щоб кожен українець пам’ятав про них”, – розповідає Ірина.

Роман Шевчук військовий уже 24 роки. П’ять разів був у зоні АТО: один раз був бійцем на полі бою, а 4 рази приїжджав разом з оркестром. “Підіймали дух військових, грали для людей, у дитячих садках. Вони тоді дуже дивувалися, що ми приїхали. Треба завжди пам’ятати тих, хто віддав своє життя за Україну”, – говорить Роман.

Читайте також:  У лютому можна безкоштовно відвідати музеї Києва (список)

“Можливо, нам вийде передати ті емоції та стан, що відчували бійці у 2015 році в стінах аеропорту. На жаль, ми нікуди не втечемо від війни. Діти, дружини загиблих ходять між нами, а ми навіть не здогадуємося, що вони віддали за Україну найдорожче в житті”, – каже Тарас Когут.

На захід прийшли ветерани АТО / ООС, дорослі та діти. Завершили виступ Гімном України.

Нагадаємо, бої за Донецький аеропорт тривали з вересня 2014 року до 22 січня 2015 року і стали одними з найзапекліших у війні на Сході України. Бої розгорнулися між українськими військами і бійцями добровольчих формувань з однієї сторони та силами проросійських збройних угруповань і окупаційних військ з іншої.
20 січня 2015 року проросійські сили підірвали новий термінал, бетонні перекриття і стеля у багатьох секціях обвалилася, ховаючи під собою українських захисників. 22 січня 2015 року вцілілі захисники вийшли з терміналу, проте багато поранених і контужених українських бійців потрапила до полону.

Бої за Донецький аеропорт стали символом незламності та бойового духу українського війська, а захисники терміналів назвали кіборгами”.Вперше їх так назвав один з сепаратистів, який намагався пояснити, чому проросійські бойовики так довго не можуть захопити аеропорт.

Прізвисько «кіборги» швидко стало популярним — його вживали як українські ЗМІ, так і українці у соцмережах, називаючи героїв-оборонців Донецького аеропорту. Словник сучасної української мови та сленгу «Мислово» навіть визнав кіборгів словом 2014 року. Важливо відзначити, що більшу частину часу для оборони аеропорту командири залишали бійців лише на добровільній основі.

 

Шукайте деталі в групі Facebook