На Прикарпатті знову виявили в продажі небезпечні іграшки для малюків

Працівники Держпродспоживслужби виявили в області іграшки з перевищеним вмістом цинку.
Головне управління Держпродспоживслужби в Івано-Франківській області здійснило за ланцюгом постачання позапланову перевірку характеристик продукції, а саме: дитячої іграшки «Неваляшка» (зі світ.еф.) ТМ «BaBy Tumbler», артикул 606А-1, дата виготовлення: листопад 2018, країна-виробник: Китай.

За результатами проведеного випробування у органі оцінки відповідності було встановлено, що іграшка «Неваляшка» (зі світ.еф.) ТМ «BaBy Tumbler», не відповідає вимогам Державного Стандарту України за вмістом свинцю, а саме: масова частка свинцю в даній іграшці складає 127000 мг/кг при нормі не більше 1000 мг/кг.

Суб’єкту господарювання у ланцюгу постачання видано рішення про вжиття обмежувальних (корегувальних) заходів щодо заборони надання продукції на ринку.

Свинець у високих дозах дуже небезпечний, особливо чутливі до нього діти. Свинець може порушувати функціонування мозку і центральної нервової системи, провокувати поведінкові розлади і порушення психічного розвитку.

Читайте також:  “Ще дихав в кареті “Швидкої””: 11-річний хлопчик вистрибнув з 9 поверху через уроки. Хто винен у смерті дитини?

Джерело.

загрузка...