facebook

«Небесна сотня»: вони тримають на своїх крилах наше небо

День Героїв Небесної Сотні відзначається щорічно 20 лютого згідно з Указом Президента від 11 лютого 2015 року «Про вшанування подвигу учасників Революції Гідності та увічнення пам’яті Героїв Небесної Сотні».

20 лютого 2014 загинуло найбільше активістів Євромайдану. Загалом революційні події зими 2013-2014 років забрали життя понад ста активістів Майдану.

21 лютого 2014 року офіційна влада України юридично визнала жертвами загиблих мітингувальників Майдану. Того дня на Майдані відбулося прощання із загиблими повстанцями, яких у жалобних промовах назвали «Небесною Сотнею», а під час прощання із загиблими лунала пісня «Плине кача…», яка стала українським народним реквіємом.

Сумний список Небесної Сотні відкрився 22 січня 2014 року, коли від вогнепальних поранень під час сутичок у центрі столиці загинули активісти Майдану Сергій Нігоян



 та Михайло Жизневський. Того ж дня в лісі під Києвом було знайдено тіло зі слідами тортур активіста Юрія Вербицького. До 18 лютого 2014 року вже налічувалось 9 загиблих. З 18 по 21 лютого на Майдані загинуло найбільше людей – 84 герої, після 21 лютого – ще 18.

Окрім українців, жертвами режиму Януковича стали білоруси, вірмени та грузини. Усі вони увійшли до меморіалу борців за українську Незалежність – до Небесної Сотні. 104-м Героя Небесної Сотні Президент України Петро Порошенко посмертно присвоїв звання Героїв України, а троє іноземців (громадянин Білорусі Михайло Жизневський, Грузії – Зураб Хурція і Давид Кіпіані) посмертно нагороджені орденами Героїв Небесної Сотні.

Україна заплатила надто високу ціну за звільнення від диктатури і свій цивілізаційний вибір – бути частиною Європи.

18 лютого хода франківців зі смолоскипами пройшла містом аби вшанувати Героїв Небесної Сотні. Стартували з Вічевого майдану і пройшли до Меморіального скверу, де похований франківець, Герой Небесної сотні Роман Гурик.

Читайте також:  Прикарпатські міліціонери привітали жінок з весняним святом

Опісля була панахида за полеглими Героями Небесної сотні, присутні містяни поклали квіти та свічки до могил загиблих. Далі на фасаді адмінбудівлі Івано-Франківської ОДА показали лазерну інсталяцію на тему революції Гідності та увічнення пам’яті Героїв Небесної Сотні.

“Рівно шість років тому загинула хороша людина, товариш, друг…. Герой України, Герой Небесної Сотні, сотник Майдану, прикарпатець Сергій Дідич. Це ім’я, як і імена усіх Героїв увійшли в історію нашої держави… В ті дні, рівно шість років тому відбувалися страшні речі на Майдані, в Маріїнському парку… В наших очах і наших серцях назавжди залишаться спогади з тих подій…Так, тоді ми перемогли… бо були переконані ідеєю… ми горіли ідеєю! Сергій Дідич був одним із них…. одним з Героїв, які тоді не побоялись і повстали за ідею.
Після спілкування із Сергієм всі сумніви просто розвіювалися… і ти продовжував вірити… Тому в цей день наш обов’язок – прийти помолитись за тих, хто вже не з нами, але назавжди залишиться в пам’яті. Вічна пам’ять! Герої не вмирають”, – написав мер Івано-Франківська Руслан Марцінків на сторінці у соцмережі Фейсбук.

Пам’ятати – це обов’язок кожного свідомого українця, пам’ятати тих Героїв, які прагнули зробити усе, щоб у нас було достойне майбутнє і віддали за цю мрію найдорожче – своє життя. Всі ми усвідомили те, що за мрію потрібно боротися до кінця, і цього навчив нас подвиг Небесної Сотні. Вони гинули та не здавались… І для нас є святим обов’язком гідно шанувати Героїв. Щоб ми пам’ятали – хто і за що загинув. Щоб ми їх не зрадили.

Шукайте деталі в групі Facebook