Суд Саудівської Аравії наполіг на побитті та ув’язненні блогера

Вирок остаточний і не може бути оскаржений.

1635751
Верховний суд Саудівської Аравії залишив чинним вирок блогеру Раїфі Бадаві, пишеLenta.ru. Він був засуджений до 10 років ув’язнення і тисячі ударів батогом за образу ісламу.

За постановою суду, вирок остаточний і не може бути оскаржений.

У березні 2015 року Саудівська Аравія висловила “здивування і розчарування” критичною реакцією світової спільноти на винесений вирок. Тоді ж МЗС країни виступив з вимогою не втручатися в її внутрішні справи.

Бадаві був арештований в 2012 році, а створений ним форум Вільні саудівські ліберали (Free Saudi Liberals) закритий. У своєму блозі Бадаві обговорював питання релігії, а також виступав з критикою вищого духовенства країни, а закритий портал закликав звільнити політв’язнів. Ці дії були кваліфіковані як образа ісламу та поширення провокаційних матеріалів.

На першому засіданні суд засудив блогера до семи років ув’язнення і 600 ударів батогом. Звинувачення оскаржило вирок як занадто м’який, і суд посилив санкцію до 10 років і тисячі батогів. Бадаві встиг отримати перші 50 ударів, але екзекуція була відкладена за рекомендацією медиків.

Правозахисники були обурені ухваленим вироком.Влада Саудівської Аравії передала справу на перегляд до вищої інстанції – Верховного суду, який і виніс остаточне рішення.

Жителя Саудівської Аравії засудили до побиття за провезення алкоголю

Це не єдиний вирок суду Саудівської Аравії за активність в соціальних мережах. У березні 2015 двоє саудівців отримали терміни за пости в Twitter. Один засуджений до 10 років позбавлення волі за організацію демонстрацій через соцмережу, другий – до восьми років за образливі пости на адресу короля. У лютому відомий саудівський журналіст Вайді аль-Газзаві був засуджений за антиурядову агітацію.

Читайте також:  Нафта різко подешевшала