facebook

“Діяти негайно”: термінове звернення глави МОЗ

Очільник МОЗ Ілля Ємець через спалах коронавірусу пропонує запровадити низку обмежень і закликає “діяти негайно”.Про це він сказав у своєму терміновому звернення, оприлюдненому на сайті МОЗ.

За його словами, необхідно закривати заклади громадського харчування та ТРЦ, працювати мають лише аптеки та продуктові магазини, необхідно обмежити пересування всередині країни, запровадити дистанційний режим роботи працівників, переглянути режим роботи громадського транспорту та обмежити дозволені збори людей у групах до 10 осіб.

Також, каже Ємець, лікарні мають бути негайно перепрофільовані в інфекційні, з урахуванням ситуації, а опрацьовувати необхідно тільки ургентні випадки. Всі планові заходи він пропонує скасувати та направити всі ресурси на підготовку до боротьби з інфекцією.

Крім цього, МОЗ активно збирає найкращих епідеміологів України та включає їх до складу Оперативного штабу, щоб швидше реагувати на нові виклики, які ставить епідемія.

“З усією відповідальністю повідомляю: сьогодні загроза, яку несе коронавірус, велика як ніколи. Для інфекції не має значення матеріальний стан чи соціальний статус. Хворіють як усесвітньо відомі політики, актори, так і прості люди. Сьогодні ворог номер один не тільки українського суспільства, але й всього світу – це смертельно небезпечна інфекція, коронавірус”, – заявив Ємець.

“Дехто каже мені, щоб я не нагнітав ситуації, бо це нібито сіє паніку. Але нагадаю, що ми не в тоталітарній державі, щоб замовчувати правду. При Чорнобильській трагедії радянська влада нам казала, що все в порядку. Я ж не мовчатиму, бо життя та здоров’я українців для мене – пріоритет”, – додав він.

Читайте також:  Як стати щасливою?

Шукайте деталі в групі Facebook

Джерело.