Марцінківа допитали у справах про дискримінацію ромів та роботу ринків у карантин

Вранці першого травня міський голова Івано-Франківська Руслан Марцінків прийшов на допит у міський відділ поліції.
Як відомо, очільника міста викликали туди через висловлювання про нібито примусове виселення ромів. Підтримати Марцінківа прийшли декілька десятків франківців – однопартійці, учасники АТО та просто небайдужі містяни, пише Бліц-Інфо.

Як розповів Руслан Марцінків, мова йшла про 20 осіб, які не дотримувались карантину.

«Вони самі попросили, щоб ми допомогли відправити їх за місцем проживання та надали транспорт. Частина людей у ньому не помістились. Вважаю, що якщо буде потреба, ми допоможемо. Вони вже знову починають звертатись», – зауважив Марцінків.

За словами очільника Франківська, допит пройшов нормально.

Окрім того, мера зразу допитали й у другій справі, а саме через роботу ринків.

«Вважаю, що це надумана справа. Вона навіть не піддається логіці. Коли ми зустрічались з підприємцями, ніякого офіційного паперу, який би забороняв роботу ринків, не було, а була лиш рекомендація головного санітарного лікаря. Тому надіюсь на чесне розслідування, адже я не бачу за собою ніякої вини», – додав Руслан Марцінків.

“Галка” нагадує, що 21 квітня під час щотижневої оперативної наради Марцінків доручив правоохоронцям “запакувати” і вивезти ромів з міста на Закарпаття.

“Що значить “відмовилися”? А чому не запакували? Є поліція. До наступного вівторка маєте вирішити цю проблему. Ми вам автобус дали. Поліція просила дати автобус — дали. Чому не запакували й не вивезли?” — запитав тоді міський голова.

Дізнавшись про це, коаліція ромських неурядових громадських організацій України, які опікуються захистом прав ромської меншини в України, звернулася до органів державної влади та органів місцевого самоврядування Івано-Франківська й особисто до мера міста Руслана Марцінківа через його антиромські настрої.

Читайте також:  Залила пивом, щоб подивитися, що буде: горе-матір навмисно напоїла 1-річну дитину (відео)

Пізніше Міністр внутрішніх справ Арсен Аваков повідомив про відкриття провадження через заклик мера Івано-Франківська Руслана Марцінківа вивезти ромів з міста.

23 квітня в ефірі “Західний полюс” мер пояснив, що йшлося про 20 осіб з Іршавського та Свалявського районів Закарпатської області.

“Ці 20 осіб ходять містом, порушують карантин, чіпляються до людей. Якщо їм не давали кошти, то підходили впритул”, – пояснює Марцінків.

Про реакцію мешканців міста на цю ситуацію читайте у Голос соцмереж: що франківці думають про “ромський” скандал Марцінківа.

Згодом Марцінків відвідав місця проживання ромів і пообіцяв їм одяг, їжу, медичну та правову допомогу

Шукайте деталі в групі Facebook

Джерело.

загрузка...