У СБУ розповіли кому і як тепер можна перетинати “кордон” з окупованим Донбасом

Влада України змінила правила перетину і перевезення товарів через лінію розмежування підконтрольної уряду і окупованої терористами території Донбасу

im578x383-border-ukr-terroristo_facebook-DPSUkraine

Про це йдеться в повідомленні на сайті СБУ.

До порядку було внесено близько 40 правок, які дозволять спростити систему отримання дозволу на перетин лінії зіткнення, викорінити зловживання та корупцію.

Серед іншого документ забороняє перевезення через кордон неконтрольованих територій усіх товарів, крім гуманітарної допомоги, – за винятком залізничного транспорту.

Також заборонено перевезення через лінію зіткнення алкоголю і сигарет, палива (бензину та газу). Перевезення продуктів харчування і медикаментів можливі тільки у вигляді гуманітарної допомоги.

Оновлені правила також забороняють перетинати умовний кордон громадським пасажирським транспортом, за винятком нерегулярних перевезень для окремих організованих груп людей (біженців, дітей для оздоровлення та відпочинку та ін.) З відповідним дозволом.

Крім того, паперових перепусток не буде. Достатньо направити інформацію електронною поштою, отримати підтвердження про її опрацювання та повідомлення про дозвіл. За таких умов громадянину буде достатньо мати при собі документ, що посвідчує особу – все безкоштовно.

Водночас розширено перелік випадків, в яких можуть відмовити в дозволі на перетин лінії зіткнення.

Важливим нововведенням є можливість перетину лінії зіткнення без дозволу в разі загрози життю і здоров’ю. Лише за рішенням керівника Координаційного центру − без дозволу − зможуть перейти особи, які були змушені покинути своє місце проживання, щоб уникнути негативних наслідків збройного конфлікту, тимчасової окупації, масових проявів насильства, порушень прав людини та надзвичайних ситуацій природного і техногенного характеру, у виключних випадках за відсутності необхідних документів.

Визначено умови перетину лінії зіткнення особами, які народилися в 1998 році і пізніше, та через проведення АТО не змогли отримати паспорт громадянина України.

Читайте також:  СБУ затримала імовірного поплічника Януковича

Вони перетинають лінію зіткнення за умови пред’явлення копії або оригіналу свідоцтва про народження або іншого документа, що підтверджує особу та дає можливість ідентифікувати людину, обов’язково з супроводжуючою особою.

Визначено умови перетину лінії зіткнення дітьми, які народилися на неконтрольованій території після початку проведення АТО і, відповідно, не мають свідоцтва про народження.

Згідно з порядком він здійснюється за умови пред’явлення паспорта особами, у супроводі яких дитина залишає неконтрольовану територію, і дозволом (пропуском).

Серед вагомих доповнень порядку – спрощення для перевезення гуманітарних вантажів, наявність економічного блоку в частині співпраці з фіскальними органами. Для цього на сайті розміщено 9 додатків до порядку – зразки форм для оформлення вантажів, уточнений перелік речей для безперешкодного перевезення тощо.

Перетин лінії зіткнення на особистому автотранспорті тепер можливий при наявності технічного паспорта та документа, що підтверджує право власності на автотранспорт (або нотаріально завіреної довіреності), тобто окремий пропуск на автотранспорт більше не потрібен.