Виручка від експорту чорних металів впала на 40%, а виплавка сталі скоротилася на третину

Списувати всі проблеми в металургії на війну некоректно.

57641

Однією з причин кризи є спад виробництва в промисловості загалом й гірничо-металургійному комплексі України, зокрема. Як результат, зменшення експорту української металопродукції, скорочення обсягів валюти, що надходить в Україну.

Про це в статті для DT.UA пише доктор технічних наук, професор, член-кореспондент НАН України, міністр промисловості України у 1995-1997 рр. Валерій Мазур.

Так, валютна виручка від експорту чорних металів у січні-лютому 2015-го порівняно з аналогічним періодом минулого року скоротився майже на 40%. У лютому 2015-го виплавка сталі на металургійних підприємствах України скоротився на 33,2% порівняно з показниками минулого року.

Автор зазначає, що протягом усіх років після здобуття Україною незалежності виробництво сталі в країні неухильно знижувалося. Обсяги виплавки сталі в останні три роки: у 2012 р. – 32,4 млн т, 2013-му – 32,7 млн., 2014 р.– 27,2 млн т.

“Списувати всі проблеми в металургії на війну, щонайменше, некоректно. Витоки розвитку української металургії за негативним сценарієм лежать набагато глибше і криються, насамперед, у непродуманій промислової політиці держави”, – йдеться в статті.

Докладніше читайте у статті Валерія Мазура З металевим брязкотом у свіжому номері тижневика “Дзеркало тижня. Україна”.

Читайте також:  За темпом зростання експорту Прикарпаття зайняло друге місце в Україні