Військовий прокурор: Постраждалі у справі Торнадо перебувають під охороною

Усі свідчення постраждалих зафіксовані в судовому засіданні.

1642054
Постраждалі у справі роти “Торнадо” перебувають під охороною, заявив військовий прокурор Анатолій Матіос в ефірі Шустер Live на телеканалі 112 Україна.

“Усі свідчення (потерпілих – ред.) зафіксовані в судовому засіданні. Всі люди, які пройшли ці нелюдські тортури … приїхали і потрапили на базу “Торнадо”, пройшли це пекло саме в цьому підрозділі. Всі ці люди зараз перебувають під охороною”, – зазначив він.

“Вимога суспільства довести наші слова хоча б якимось кадром зрозуміла, але для мене жахливо. Ми – не Колізей, де є гладіатори, ми не просимо видовищ, щоб отримати задоволення. Уявіть стан людини родом з Луганської області, з довколишніх від Привального населених пунктів, яка в результаті таких тортур та нелюдського поводження до себе, все ж змогла прийти і дати свідчення слідчим”, – сказав військовий прокурор.

Нагадаємо, глава МВС Арсен Аваков в четвер заявив, що розформовує роту.Пізніше Матіос повідомив, що бійці забарикадувалися на своїй базі в Луганській області і пообіцяли використовувати зброю у разі спроби її штурму. Керівництво МВС на місці вело переговори з бійцями. У п’ятницю Генпрокуратура не відкидала штурму замінованої бази, якщо не вдасться домовитися. Аваков уточнив незабаром, що спецрота міліції “Торнадо” виконує всі накази міністра, в частині – дисципліна і порядок.

Матіос в четвер пояснив, що командир підрозділу “Торнадо” Руслан Онищенко створив у місті Привілля злочинне угруповання, бійці підозрюються в позбавленні волі місцевих жителів і їхньому катуванні. При цьому, за його словами, в підвалі Привольнянської школи відбулося групове зґвалтування чоловіка членами угруповання в збоченій формі з фіксацією на відео.

В ефірі ток-шоу в п’ятницю Матіос заявив, що майже половина бійців зі штатного складу розформованої роти міліції “Торнадо” раніше була судима.
За матеріалами: Интерфакс-Украина

Читайте також:  ГРА В СМЕРТЬ."Синій кит 10.02 4.20": У Франківську 13-річну учасницю смертельної гри знайшли у лікарні