Коли розпочнеться новий навчальний рік і в якому форматі працюватимуть школи: заява МОН

У школах від осені будуть діяти нові протиепідеміологічні правила.

Навчальний рік у школах має розпочатися традиційно 1 вересня. Але те, у якому форматі вчитимуться учні, буде залежати від ситуації з поширенням коронавірусу в Україні. Про обов’язкову дистанційну форму навчання у школах не йдеться, інформує Фіртка.


Про це заявила т.в.о. міністра освіти і науки Любомира Мандзій.

За її словами, наразі Міносвіти активно готується до нового навчального року і розробляє вимоги для роботи шкіл. Зокрема, щодо правил дезінфекції, підготовки приміщень, перебування учнів у навчальному закладі. Утім, остаточне рішення про те, у якому форматі розпочнеться восени навчання, ухвалять лише у серпні.

“МОН не переводить школи на обов’язкову дистанційну форму навчання. Рішення про те, чи безпечно буде учням повертатись за парти 1 вересня, ухвалюватимуть Комісія ТЕБ і НС та головний державний санітарний лікар на основі епідеміологічної ситуації й не раніше серпня, ближче до старту навчального року”, – сказала Любомира Мандзій.

Крім того, МОН систематизує досвід освітнього процесу з використанням дистанційних технологій під час карантину в березні-травні 2020 року та оновлює законодавство, щоб як учні, так і освітяни розуміли, як працювати під час карантину та в умовах пандемії.

Зокрема, це стосується положення про дистанційну форму здобуття загальної середньої освіти, проєкт якого запропоновано для громадського обговорення.

“Положення про дистанційне навчання затверджено ще 2013 року. І вимушений перехід на дистанційний формат під час пандемії COVID-19 показав нам слабкі місця у шкільній освіті. Тому зараз ми працюємо над тим, щоб дистанційна освіта відповідала реальним потребам і можливостям учнів та педагогів. Це стосується організації освітнього процесу, розвитку вчителів і, найголовніше, технічних можливостей учнів та педагогів”, – додала Мандзій.

Читайте також:  Поранено 19 осіб, підполковник у важкому стані: учасникам бійні під Радою готують підозри

Шукайте деталі в групі Facebook

Джерело.

загрузка...