Повінь у Сочі: аеропорт затопило, є загиблий

У місті ввели режим надзвичайної ситуації.

1644848

Більше 400 будинків підтоплені у Сочі після повені, що виникла через сильні зливи. З небезпечної зони евакуювали 20 сімей. Як повідомила місцева влада, у Адлерському районі у воді знайшли тіло загиблого чоловіка.

Майже всю територію Краснодарського краю РФ накрив потужний грозовий фронт.

У четвер ситуація у Сочі ускладнилася через перевищення максимального рівня води в місцевих річках більше ніж на 1,2 метра.

У місті ввели режим надзвичайної ситуації.

Залізничний вокзал і аеропорт залиті водою, їх роботу напередодні призупинили. Тисячі пасажирів не можуть покинути місто.

Але у п’ятницю зранку в МНС Краснодарського краю повідомили, що роботу аеропорту та залізничного вокзалу вже відновили.

 Зливова каналізація у кількох районах міста не справляється з навантаженням

“Річка Херота вийшла з берегів, залізничний вокзал затоплений, поїзди припинили рух, до Адлера не ходять, затопило аеропорт, під метр стояла вода”, – цитує прес-служба мера Сочі Анатолія Пахомова.

Деякі жителі міста пов’язують повінь з порушеннями, допущеними у ході будівництва олімпійських об’єктів при підготовці до зимової Олімпіади 2014 року.

 Люди змушені пересуватися по пояс у воді

“На нашій вулиці це особливо поширене явище, – каже місцева мешканка Ірина Серенко, вимітаючи потік води мітлою в канаву. – Тому що при будівництві олімпійських об’єктів порушили природний водостік, у людей зливові канави заповнюються, водовідведення немає”.

Жителі повідомляють про проблеми з водопостачанням. Робота насосної станції біля Сочі, що постачає воду довколишнім селищам, також зупинена через повені.

Масова евакуація

Сильний дощ у Сочі та сусідніх горах почався у ніч на четвер і йшов весь день з невеликими перервами.

Читайте також:  Согодні невідомі “замінували” аеропорти по всій Україні

За даними російського МНС, вранці за годину випало близько 100 мм опадів при місячній нормі 130 мм.Рівень води в річках Хоста, Кудепста і Херота піднявся до небезпечних рівнів.

До 13 години четверга за місцевим часом в місті випало вже 179 мм опадів.

 null

Зливова каналізація в декількох районах міста не справляється з навантаженням. Жителі міста і туристи постять у соцмережах сотні фотографій затоплених вулиць, дворів та доріг.

 Майже весь Краснодарський край потерпає від потужного грозового фронту

Найбільш серйозна ситуація склалася в Адлерському районі: там на території радгоспу “Росія” виявилися підтопленими близько 400 будинків. Рятувальники МНС при проведенні пошукових робіт у цьому районі знайшли у воді тіло загиблого чоловіка. Обставини загибелі цієї людини поки що невідомі.

Синоптики говорять про можливість виникнення в Чорному морі смерчів, які можуть вийти на сушу.

 Синоптики говорять про небезпеку смерчів у Чорному морі

Влада почала евакуацію туристів і місцевих жителів. Повідомляється, що люди розміщені в санаторії “Кудепста” та в Імеретинській низовині.

За даними агенції ТАСС, які їй надали у МНС, більше 270 жителів міста провели ніч у пунктах тимчасового розміщення або у родичів.

Мер Сочі Анатолій Пахомов запевнив, що всіх постраждалих забезпечують харчуванням і водою.

За даними МНС, до ліквідації наслідків повені вже залучено понад 470 осіб і більше 100 одиниць техніки.

Джерело: ВВС Україна