В Україні відзначають День Конституції

28 червня в Україні відзначають 19-річчя з дня ухвалення Конституції.

1645568
З нагоди Дня Конституції у Києві відбудеться низка офіційних заходів за участю керівництва міста і держави.

Також киян та гостей міста чекає різноманітна програма в рамках Kyiv Open Air. У неділю на Хрещатику відбудеться автомобільне ралі.

Вихідними днями з нагоди Дня Конституції оголошено 28, 29, 30 червня.

У центрі Києві з 27 по 28 червня буде частково обмежено рух транспорту у зв’язку з проведенням масових заходів.

Так, 26-28 червня буде обмежено рух автотранспорту на Хрещатику, де проводитиметься акція “Молодь України за здоровий спосіб життя”.

Заборона руху діятиме з 22:00 26 червня до 12:00 28 червня, на ділянці від вулиці Богдана Хмельницького до вулиці Прорізної.

***

Конституція України була прийнята 28 червня 1996 року після дебатів між прихильниками сильної виконавчої влади і народними депутатами, які відстоювали широкі повноваження парламенту. Над проектом Конституції депутати працювали в сесійній залі всю ніч.

Прийняття Конституції закріпило правові основи незалежної України, її суверенітет і територіальну цілісність.

Згідно з Конституцією, Україна – суверенна і незалежна, соціальна і правова держава (стаття 1). Україна – унітарна держава, її територія в рамках наявного кордону є цілісною і недоторканною (стаття 2). Людина, її життя і здоров’я, честь і гідність, недоторканність і безпека визнаються в Україні найвищою соціальною цінністю (стаття 3). Державною мовою в Україні є українська (стаття 10).

Конституція України має найвищу юридичну силу.Закони та інші нормативно-правові акти приймаються на основі Конституції України і повинні відповідати їй.

Водночас Конституція за свою історію пережила кілька трансформацій. У 2004-му при президенті Вікторі Ющенку провели конституційну реформу. Її суть у парламентсько-президентській формі правління. У 2010-му Конституційний суд цю реформу скасував і тодішній президент Віктор Янукович отримав широкі повноваження.

Читайте також:  Рейтинг Порошенка впав більш як удвічі

Раніше повідомлялося, що конституційна комісія затвердила проект змін до Основного закону в частині децентралізації з урахуванням пропозицій Венеціанської комісії та передала його президенту.

Також конституційна комісія має намір закріпити в перехідних положеннях зміненої Конституції дію закону про особливий режим у деяких районах Донецької та Луганської областей.

У свою чергу, Порошенко заявив про намір внести до парламенту законопроект про внесення змін до Конституції в частині децентралізації наступного тижня.
За матеріалами: Корреспондент.net