Визнати «нікчемним». Зеленський пропонує повністю звільнити склад Конституційного суду після скандального рішення

Президент України Володимир Зеленський подав до Верховної Ради законопроект, яким пропонує звільнити весь склад Конституційного суду.

Законопроект Про відновлення суспільної довіри до конституційного судочинства зареєстровано на сайті парламенту.
Відповідно до закону, президент пропонує визнати рішення КСУ від 27 жовтня 2020 року «нікчемним (що не створює правових наслідків) як таке, що прийнято суддями Конституційного Суду України в умовах реального конфлікту інтересів».

Всіх суддів, які прийняли це рішення, пропонується звільнити та почати процес відбору нових суддів.

Зеленський також пропонує повернення редакцією закону «Про запобігання корупції» та Кримінального кодексу, що діяли до рішення КСУ.

Нагадаємо, увечері 29 жовтня Національне агентство із запобігання корупції (НАЗК) повернуло доступ до єдиного реєстру електронних декларацій після відповідного розпорядження Кабінету міністрів.

Перед цим 27 жовтня Конституційний суд скасував ст. 366−1 КК України про кримінальну відповідальність за внесення недостовірних даних у декларацію, а також визнав неконституційними повноваження НАЗК з контролю і перевірки декларацій, цілодобовий доступ до реєстру декларацій і моніторинг способу життя.

У НАЗК заявили, що судді ухвалили рішення у власних інтересах. За даними антикорупційного відомства, двоє членів КСУ внесли в свої декларації недостовірні дані, і тепер, ймовірно, намагаються уникнути відповідальності.

Також в агентстві наголосили, що своїм рішенням КСУ заблокував призначення переможців місцевих виборів, що пройшли 25 жовтня.

В КСУ у відповідь поскаржилися на постійний тиск з боку антикорупційних органів.

Чому Конституційний Суд заблокував НАЗК і чим це загрожує: пояснюють голова РНБО та Зеленський

Читайте також:  "Не повертатися в Україну 10 років!" Відомий телеведучий придумав свою "формулу Штайнмаєра"

Шукайте деталі в групі Facebook

Джерело.

загрузка...