СБУ гарантує справедливий розгляд подій в Мукачевому – Грицак

Глава відомства зазначив, що силові органи не допустять продовження бойових дій.

1652141
СБУ гарантує справедливий розгляд, якщо всі бійці “Правого сектора”, що прийняли участь в інциденті в Мукачевому, здадуть зброю і розпочнуть співпрацювати з владою, заявив голова СБУ Василь Грицак у коментарі для “Цензор.НЕТ” щодо подій у Мукачевому.

“Є незаперечний факт, на який держава зобов’язана відреагувати насамперед – загинули люди, є поранені. Необхідно не допустити подальшого кровопролиття, не допустити жертв. Це найважливіше. Ми в постійному зв’язку з керівництвом “ПС”, ситуація стабільна. Вирішувати проблему необхідно з урахуванням позиції всіх сторін. Продовження бойових дій ми не допустимо.Далі. Необхідний максимально прозорий розгляд, за участю громадськості, народних депутатів, щоб встановити всі деталі та обставини, через які був відкритий вогонь і загинули люди. Я гарантую справедливий розгляд, якщо всі бійці “ПС”, які взяли участь в інциденті в Мукачевому, здадуть зброю і розпочнуть співпрацювати з владою”, – сказав Василь Грицак.

“Я багато часу провів на фронті і воював плечем до плеча з добровольцями. Ніхто не збирається “зачищати” патріотів. Ми виявили сьогодні двох поранених бійців “ПС” – їм надана вся необхідна допомога, вони переправлені до лікарні, стан стабільний. У держави є питання тільки до конкретних громадянам, які порушили закон. Ми повинні спільними зусиллями якомога скоріше відновити хід подій і визначити відповідальність”, – додав він.

“Відповідальність – ключове питання. Співробітники СБУ поза зоною АТО йдуть з роботи і здають зброю. Їздити мирними містами з кулеметами і автоматами, відкривати вогонь, стріляти на ураження з гранатометів в мирному місті неприпустимо нікому. Не можна стріляти по мирних громадянах, по співробітниках правоохоронних органів. Якщо б до цього були причетні мої підлеглі – я б діяв аналогічно. Це питання безпеки громадян. Тому треба розібратися без емоцій.

Читайте також:  На фонд Катерини Ющенко відкрили кримінальне провадження

Щодо боротьби зі злочинністю. У ході розслідування буде дано визначення і мафіозним структурам області. І з такого розслідування треба було починати. Я запитав представників “ПС”: “А що ви зробили для того, щоб побороти мафію мирними, законними методами?” Немає відповіді. Це наша держава, і ми повинні міняти її разом. Мої контакти не міняються, і у керівництва “Правого сектора” немає жодних проблем довести до мене будь-яку інформацію.

Що має зробити держава для припинення війни за потоки контрабанди?

Моя пропозиція, якщо коротко, реалізувати комплекс заходів, зокрема кадрові рішення прийняти, – в максимально короткі терміни розпочати організацію спільних митних постів на державному кордоні з країнами Європейського союзу, і провести інтеграцію баз даних імпорту-експорту з митницями наших західних сусідів. Безконтрольність розв’язує руки мафії”, – наголосив Грицак.

Порошенко обговорить перестрілку в Мукачевому на Військовому кабінеті РНБО

Нагадаємо, люди в спортивних костюмах і з автоматами, які брали участь в перестрілці з “Правим сектором” у Мукачевому, це працівники міліції, які були підняті за тривогою і які не встигли переодягнутися у формений одяг, 11 липня в Мукачевому сталася перестрілка за участю бійців Правого сектора.

В результаті постраждали шість співробітників правоохоронних органів, три цивільні особи і п’ять чоловік з написами Правий сектор на одязі. За даними відомства, у невідомих були, зокрема, гранатомети РПГ- 7, автомати Калашникова, кулемети ДШК.

У свою чергу, Ярош закликав “негайно затримати бандитів і тих міліцейських чинів”, які віддали наказ стріляти.

Зазначимо, що міліція і Правий сектор звинувачують один одного в початку перестрілки.