На сайті Ради з’явилися зміни до Конституції в частині децентралізації

Особливий статус Донбасу закріплено в Конституції України.

1653794

На сайті Верховної Ради України в середу, 15 липня, було оприлюднено проект закону про внесення змін до Конституції України щодо децентралізації влади з позначкою “доопрацьований”.

У документі, який був зареєстрований 1 липня, положення про те, що особливості здійснення місцевого самоврядування в окремих районах Донецької та Луганської областей визначаються окремим законом, було закріплено в перехідних положеннях законопроекту.

У доопрацьованій версії законопроекту, що датується 15 липня, пропонується закріпити цю норму в розділі IV перехідних положень самої Конституції України.

Згідно з інформацією на сайті парламенту, поки висновок профільного комітету з питань правової політики і правосуддя є тільки до першого варіанту проекту закону (від 1 липня), в якому останні зміни не враховані.

Децентралізація не означає послаблення Києва – Порошенко

У порядку денному роботи Верховної Ради на 16 липня, оприлюдненому на сайті парламенту, зазначено розгляд питання про включення до порядку денного сесії і направлення до Конституційного суду законопроекту про внесення змін до Основного закону України в частині децентралізації.
За матеріалами: Интерфакс-Украина

Читайте також:  Гройсман пояснив, чому Рада не прийняла закон про валютні кредити