Розповіли про унікальне стадо здичавілих корів у Чорнобильській зоні

Стадо здичавілих корів, яке помітили у Чорнобильській зоні, з’явилося після того, як померли господарі тварин – самопоселенці села Луб’янка. Його жителів примусово евакуювали після аварії 1986 року.Про це розповіли у Facebook Чорнобильського радіаційно-екологічного заповідника.

Це не перша поява плямистих “гостей” на території. За стадом диких корів співробітники заповідника стежать з 2017 року.

“Після аварії майже рік існувало стадо здичавілої худоби навколо колишнього села Чистогалівка. Пізніше його перегнали до експериментального господарства в село Нові Шепеличі. Цей неочікуваний випадок дав можливість з одного боку досліджувати процес здичавіння свійської тварини, а з іншого – їх вплив на локальні ділянки ландшафту”, – розповіли співробітники.

Предками тварин є тури, які вимерли близько 400 років тому. Останній помер 1627 року в Польщі.

“Цей дикий бик (тур. – Gazeta.ua) був розповсюджений по всій лісовій та степовій зоні Євразії. Він не просто жив у цих природних екосистемах – він брав важливу участь у їх функціонуванні. Разом із тарпаном та зубром, тур створював відкриті ландшафти шляхом активного впливу на ґрунт та рослинність. Ці тварини були необхідними факторами існування степу та мозаїчної структури лісів. За що їх називають “екосистемними інженерами”, – додали фахівці.

XX ст. розпочалось відновлення втраченого дикого тура та тарпана шляхом селекції домашньої худоби за “дикими” ознаками. Результатом стало створення туроподібної худоби та дикого коня.

Стадо здичавілих корів у Чорнобильській зоні виявили біля села Луб’янка 20 січня. Світлини тварин викликали надзвичайну цікавість. Фахівці відзначили, що стан усіх корів добрий. Сніжну і морозну погоду вони переживають успішно.

Читайте також:  Італійська авіакомпанія скасувала понад 300 рейсів через страйк

Шукайте деталі в групі Facebook

Джерело.

загрузка...