Які неприємності можуть спіткати франківців, що продали авто за генеральним дорученням

Ухвалений Верховною Радою Закон “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо вдосконалення регулювання відносин у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху” передбачає революційну для України норму.

Avtoragul-ragul-parkuvannya-0444-890x395

З набуттям чинності новим законом відповідальність за порушення ПДР, зафіксовані в автоматичному режимі, несе фізична або юридична особа, за якою зареєстровано транспортний засіб. При цьому, якщо за кермом цієї машини під час порушення сидів не господар, то все одно саме він повинен доводити, що порушила правила інша людина.

“В Івано-Франківську, як і по всій Україні роками відбувались приховані продажі автомобілів за так званим генеральним дорученням. Це означало що юридично власник не змінювався, а отже не треба було проходити сім кіл податкового та даішного пекла, пов’язані з відчуженням авто, – коментує новий закон член міської комісії з безпеки руху Вадим Войтик.

Однак, якщо ви коли-небудь продали автомобіль саме за генеральним дорученням, вам незабаром будуть приходити всі штрафи, вчиненими людьми, які в даний момент їздять на вашій колишній машині”.

Щоб цього не сталося, закон зобов’язує Кабінет міністрів у місячний термін з моменту вступу закону в силу оповістити всіх власників транспортних засобів про те, які ТС зареєстровані за ними.

Навіть якщо вам, як власникові колись проданого за дорученням авто не прийде повідомлення про те, що за вами рахуються якісь автомобілі, це краще перевірити самому, звернувшись до МРЕВ за місцем проживання. Якщо такі “невраховані” машини є в базі ДАІ, то слід від них відмовитися.

Перший варіант – зв’язатися з покупцем і попросити його зареєструвати машину на себе. Хоча він може відмовитися, продати машину ще комусь чи у вас просто не залишилося його контактів.

Читайте також:  Ольга Бабій написала заяву на звільнення з посади гендиректора ОТБ "Галичина"

У такому випадку треба написати заяву, що ви просите зняти машину з обліку, оскільки машина втрачена і документи втрачено або звернутись до нотаріальної контори з заявою про скасування довіреності. Але тоді нинішній власник не зможе користуватися цією машиною і перший же пост ДАІ зупинить її і забере на штрафмайданчик.

джерело http://versii.if.ua/novunu/yaki-nepriyemnosti-mozhut-spitkati-frankivtsiv-shho-prodali-avto-za-generalnim-doruchennyam/