Бракує реанімацій і ШВЛ: мер Івано-Франківська розповів про колапс через COVID-19

Станом на 22 лютого у лікарнях Івано-Франківську зайнято 84% ліжок, призначених для хворих на коронавірус. Міська влада розраховує на використання наявних резервів, про розгортання польових шпиталів наразі не йдеться.Про це в ефірі телеканалу OBOZREVATEL розповів міський голова міста Івано-Франківськ Руслан Марцінків. “Є питання реанімаційних відділень, їх теж не вистачає, тому що мова не просто про ліжка, а про медичний персонал, про наявність апаратів ШВЛ й кисневих точок”, – зауважив мер.

За його словами, у двох міських лікарнях перебувають 604 пацієнти з підтвердженим COVID-19 або з підозрою на коронавірус. Для таких хворих було виділено один із корпусів у дитячій лікарні і корпус міського пологового будинку. Перший уже повністю завантажений, “три поверхи пологового будинку вже зайнято, лишився тільки один”, – повідомив мер.

Водночас міська влада працює над тим, щоб використати резерви обласних закладів охорони здоров’я. Зокрема, центральної обласної лікарні та обласної інфекційної лікарні.

Марцінків також зауважив, що в міських лікарнях лікуються не лише городяни, а й жителі районів і області. “Кожен третій в місті є пацієнт з області, кожен другий в міській реанімації – житель області”, – повідомив мер.

Говорячи про медпрацівників, він наголосив, що масових звільнень немає. Проте, за його словами, вони відчувають колосальне навантаження. “Вони не можуть надавати медичну допомогу в такому темпі, і з цим є проблема”.

З цієї причини міська влада озвучила ініціативу про те, щоб “перерозподіляти ургентність” між усіма медичними закладами. На думку Марцінківа, організаційні заходи допоможуть “медикам передихнути”.

Читайте також:  Донька жертви відмовилась від претензій до мажор-студента ІФНТУНГ Толстошеєва, який вчинив смертельну ДТП

Шукайте деталі в групі Facebook

Джерело.

загрузка...