Україна не використовує російський газ вже два тижні

З 1 липня Україна призупинила закупівлі газу у Росії.

1655363

Україна вже два тижні не використовує газ з Росії, наповнюючи сховища газом зі Словаччини та користуючись власним видобутком. Про це заявив міністр енергетики та вугільної промисловості України Володимир Демчишин в інтерв’ю 5 каналу.

“Протягом останніх двох тижнів ми не отримуємо газу для нашого власного споживання чи використання. Росія транзитує збільшений об’єм газу, через українську ГТС прокачується газ, але ми його не залишаємо для себе. Ми зараз закачуємо газ у сховища в об’ємі приблизно 30 мільйонів кубів щодня, приблизно 14-15 мільйонів ми отримуємо зі Словаччини, 15 – нам залишається з власного видобутку, який ми закачуємо в сховища”, – заявив Демчишин.

Нагадаємо, з 1 липня 2015 року Україна призупинила закупівлі газу в Газпрому, оскільки сторонам не вдалося погодити відповідну додаткову угоду до контракту на третій квартал. Київ, зокрема, не влаштувала запропонована російською стороною ціна в 247,18 долара (включаючи знижку в 40 доларів). При цьому, як заявляв оператор української газотранспортної системи Укртрансгаз, транзит газу з РФ до Європи здійснюється безперебійно і в повному обсязі.

Зараз Україна отримує газ тільки реверсом з Європи. З 1 по 13 липня зі Словаччини Україна імпортувала 186 мільйонів кубометрів газу.
За матеріалами: РИА Новости

Читайте також:  Савченко з командою довели мережу до істерики (фото)