12 сімей із Калуша та Івано-Франківська хочуть створити екопоселення у Долинському районі

У селі Лолин Долинського району за участю сільського голови Івана Даця, начальника відділу інвестицій і туризму управління економічного розвитку і торгівлі районної державної адміністрації Мар’яни Табаркевич відбулася виїзна нарада з питань створення екопоселення.

1341835221_488.jpg480x360

12 сімей із Калуша та Івано-Франківська, які прагнуть до максимальної натуральності, хочуть створити у цьому селі екопоселення. Сім’ї відмовляються від побутової хімії, їдять натуральну їжу і хочуть переїхати з міських квартир у найвіддаленіші села.

Як повідомили у прес-службу Долинської РДА, присутні оглянули місцевість на території населеного пункту розміром 23 га, на якій пропонується створити екологічно поселення, обговорили питання щодо відповідності пропонованої території принципам створення екологічного села.

З вирішення даного питання будуть проведені громадські слухання, за результатами яких буде прийнято відповідне рішення.

Довідка. Екосело, екологічне поселення — поселення, створене з метою організації екологічно чистого простору для життя групи людей, які дотримуються концепції ООН про сталий розвиток і організують харчування за рахунок органічного сільського господарства. В різних екологічних поселеннях зустрічаються різні екологічні (природоохоронні) обмеження і самообмеження виробництва та обміну товарів, застосування тих чи інших матеріалів та технологій, життєвого устрою тощо.

В екопоселеннях часто використовують відновлювальні джерела енергії, мінімізують побутові витрат енергії. На території екосіл не вітається куріння, вживання спиртних напоїв, нецензурна лексика (вона й взагалі забороняється), грубість у відносинах. Серед жителів екосіл часто розповсюджене вегетаріанство, сироїдство, веганство тощо.В окремих випадках на територіях екологічних поселень забороняється вживання м’яса та вирощування тварин на м’ясо. Більшість жителів екосіл притримуються здорового способу життя

Число людей в екоселах варіює в межах 50-150 мешканців і тільки інколи — до 2000 жителів. В Україні майже у кожній області України є екопоселення. Наприклад на Черкащині, їх три.

Читайте також:  Посол Республіки Хорватія вшанував пам’ять Героя Небесної Сотні Романа Гурика (фото)