ОБСЄ повідомляє, що не має повного доступу до населених пунктів Донбасу

Місія також зафіксувала сліди гусеничних машин на дорозі через кордон між Україною і Російською Федерацією.

110516

Спеціальна моніторингова місія (СММ) ОБСЄ обмежена в доступі до населених пунктів на сході України.

“СММ була зупинена на контрольно-пропускному пункті “ДНР”, розташованому в 1,2 км на північ від села Комсомольське. Персонал “ДНР” повідомив СММ, що СММ не дозволено відвідати цей район і що в доступі в село відмовлено. СММ запитав про свободу пересування для моніторингу контрольованих “ДНР” районів Донецької області, але персонал “ДНР” повідомив, що необхідний дозвіл від “Міноборони “ДНР” для продовження патруля”, – повідомляється в опублікованому 10 березня звіті СММ ОБСЄ про ситуацію в Донбасі на 18.00 9 березня.

Крім того, на КПП приблизно в 5 км на північ від кордону з Російською Федерацією прикордонники “ЛНР” заявили, що СММ не допускається в “прикордонну зону” без спеціального дозволу.

У звіті також зазначено, що 9 березня в Запорізькій області “українські військовослужбовці не дозволили СММ відвідати склад зберігання зброї”.

СММ також повідомила, що спостерігала сліди гусеничних машин на дорозі через кордон між Україною і Російською Федерацією.

В цілому місія ОБСЄ констатує, що ситуація в Луганській області спокійна, в той час як навколо аеропорту Донецька і на маріупольському напрямку ведуться бої.

“СММ, на основі свого моніторингу оцінює ситуацію в Луганській області як спокійну, в той час як бойові дії в і навколо аеропорту Донецьк і на схід від Маріуполя тривають”, – наголошується в звіті.

Читайте также: В ЄС хочуть посилити місію ОБСЄ в якості альтернативи миротворцям

10 березня в штабі АТО повідомили, що українська сторона закінчила виведення важкого озброєння від лінії розмежування, передбаченої мінськими домовленостями. На передовій у військових залишилося тільки важке піхотне озброєння.

Раніше головнокомандувач Об’єднаними збройними силами НАТО в Європі Філіп Брідлав не підтвердив відведення артилерії бойовиками в Донбасі. За його словами, спостерігачі ОБСЄ досі не мають повного доступу до території на схід від лінії зіткнення в Донбасі.

Читайте також:  Візові обмеження з боку Росії стали відповіддю на санкції ЄС