Євро впаде до 85 центів до 2017 року – Deutsche Bank

Аналітики Deutsche Bank Робін Вінклер і Джордж Саравелос прогнозують, що до 2017 року євро впаде до долара.

1592883

Про це повідомляє РБК з посиланням на огляд Вінклера і Саравелоса.

Вінклер і Саравелос прогнозують, що вже до кінця цього року євро досягне паритету з доларом, в 2016 році буде коштувати 90 центів, а до 2017 року подешевшає 85 центів. Зараз євро коштує 1,07 дол.

Основною причиною падіння євро до долара є збільшення відтоку капіталу з Європи, який до 2017 року може досягти 4 трлн євро. За останні шість місяців він перевищив 300 млрд євро.

Капітали витікають з Європи через негативні ставки і програму кількісного пом’якшення ЄЦБ. Більшість коштів пішло в США, Великобританію і Канаду.

“Відтік капіталу з Європи був навіть більшим від наших первинних очікувань. Ми вважаємо, що євро буде коштувати 85 центів до 2017 року”, – пишуть у своєму огляді Вінклер і Саравелос.

Цей сценарій реалізується, якщо відтік капіталу з єврозони складе протягом декількох років як мінімум 4 трлн євро. Профіцит рахунку поточних операцій (розділ платіжного балансу країни, в якому фіксуються експорт та імпорт товарів і послуг, чистий дохід від інвестицій і чистий обсяг трансфертних платежів) єврозони зростає з 2011, в кінці минулого року він досяг 234 млрд євро (3% ВВП), пишуть автори огляду.

Корпорації використовують великі прибутки для створення грошових запасів замість того, щоб інвестувати.Водночас євро впав до долара на максимальну з 1985 року величину.

“Ми вважаємо, що ці дві події повністю відповідають одна одній: профіцит рахунку поточних операцій в Єврозоні є симптомом надлишкових заощаджень і приводом для великих інвестицій за кордоном”, – зазначають Вінклер і Саравелос.

Читайте також:  Що знайшов малюк у "кіндері": оце так "сюрприз"!

“Поєднання великих надлишкових заощаджень і структурно низької прибутковості може призвести до того, що весь європейський континент буде як і раніше основним джерелом глобальних дисбалансів для кінця цього десятиліття”, – зауважили Вінклер і Саравелос.

Як раніше повідомлялося, Європарламент схвалив резолюцію, яка встановлює ліміт на комісію банку при платежах кредитними і дебетовими картами. Про це повідомляє сайт Єврокомісії, яка підтримала таке рішення євродепутатів.