Alibaba починає розробку квантового комп’ютера

Квантовий комп’ютер китайські вчені збираються створити в найближчі 10-15 років.

1661702

Найбільший китайський інтернет-холдинг Alibaba Group спільно з Китайською академією наук розпочали розробку квантового комп’ютера. Як повідомляє ТАСС, обчислювальна потужність машини в трильйон разів перевершуватиме сучасні суперкомп’ютери.

Alibaba Group стала першою китайською компанією, яка розпочала розробку квантового комп’ютера слідом за американськими компаніями Google, Microsoft і IBM. При цьому технічний директор Alibaba Group Ван Цзянь заявив, що зараз участь компанії в проекті обумовлена ​​”виключно науковими інтересами”.

“Ми ще не до кінця розуміємо, як можна буде використовувати цю технологію в комерційних цілях”, – сказав він.

Академік Пань Цзяньвей вважає, що підтримка приватного капіталу вкрай важлива у процесі створення квантового комп’ютера. “Незважаючи на наявні дослідження в даній сфері, найкращі китайські уми переманюються керівництвом Google і Microsoft. Це ускладнює процес розвитку даної технології в Китаї”, – заявив учений.

Згідно з його прогнозами, квантовий комп’ютер китайські вчені створять у найближчі 10-15 років.

Уперше продемонстрований квантовий штучний інтелект

Головна відмінність квантового комп’ютера від звичайного полягає в тому, що теоретично він буде здатний в одну мить проводити приблизно мільйон обчислень, тоді як класичний – тільки одне.

Звичайний комп’ютер, як відомо, кодує інформацію за допомогою комбінації нулів та одиниць, так званого двійкового коду. Одиницю інформації тут називають бітом.У квантового комп’ютера на озброєнні кубіти, які можуть приймати значення нуля і одиниці одночасно, за рахунок стану суперпозиції. Одна тільки ця обставина теоретично має давати колосальну перевагу останньому.

Читайте також:  Чому розумні люди часто бувають нещасливими