Бацька Лукашенко не допустить поширення “руSSкава міра” у Білорусі!

“Я гарантую, що з території Білорусі ніколи не станеться атаки на Україну”, – заявив Президент Білорусі Олександр Лукашенко, який вперше за останні 20 років відповів на запитання Радіо Свобода.

“Про Україну президент Білорусі згадував кілька разів – зокрема, сказав, що у нього «серце кров’ю обливається» від споглядання останніх подій на Донбасі та заявив, що у нього самого предки походили з України – з земель між Черніговом та Києвом.

Відповідаючи на запитання про те, що деякі українці побоюються можливої російської військової агресії проти України з білоруської території, Лукашенко таку ймовірність категорично заперечив:

«Я гарантую, що з території Білорусі ніколи не станеться атаки на Україну, якщо тільки Україна сама не нападе на Білорусь. Я виконав цю обіцянку і отримав за це подяку від Петра Порошенка», – зазначив він.

При цьому, Лукашенко визнав, що Білорусь наразі зміцнює кордони з Україною, тому що останнім часом там багато порушень.

Він багато говорив про підтримку білоруської мови, якою наразі мало користуються у Білорусі, обіцяв тут «підставити своє плече», хоча й казав, що діяти треба обережно, щоб не допустити такого розвитку подій, як в Україні.

Лукашенко також багато говорив про збереження білоруського суверенітету.

Відповів президент і на запитання про загрози так званого «русского мира» для Білорусі, зокрема, про те, що робити білорусам, коли на їх землю прийдуть такі діячі як Моторола та Гіркін:

«Якщо сюди прийдуть з мечем – від меча і загинуть. Найголовніший обов’язок президента Білорусі – це безпека суспільства і держави», – відповів Лукашенко.

Джерело – http://www.radiosvoboda.org/content/article/27170651.html

Читайте також:  Під час чергової мобілізації планується набрати 5-10 тис. людей - Порошенко