Українці найбільше скаржаться на корупцію в системі освіти

Третина звернень українців про корупцію стосуються системи освіти, повідомляють у Transparency International

1666420

Майже 30 відсотків скарг про вимагання хабарів стосуються галузі освіти. Про це повідомили в українському представництві міжнародної антикорупційної організації Transparency International (ТІ) Україна, пише інформагенція УНІАН у середу, 12 серпня.

Повідомляється, що у TI уже місяць триває кампанія щодо захисту викривачів корупції, і за цей час отримано більше 50 звернень. Окрім скарг на корупцію в системі освіти, українці повідомляли про факти вимагання хабарів при вирішенні земельних питань (10 відсотків), у судових та правоохоронних органах (10 відсотків), про адміністративну корупцію у сфері бізнесу та охорони здоров’я (10 відсотків). Крім цього, 5 відсотків людей надали інсайдерську інформацію про корупційні зловживання у міністерствах і ще 5 відсотків – про злочини на державних та приватних підприємствах, зазначають в ТІ Україна.

У TI Україна зазначили, що деякі скарги містили конкретні розцінки. Приміром, “благодійні внески” у дитячі садочки становлять 50-1000 гривень, вступні іспити у вищі навчальні заклади коштують від 6 тисяч гривень, вартість сесії в технікумі – 2 тисячі, а вступ до магістратури відомого університету, який готує юристів та правоохоронців, – від тисячі до півтори тисячі доларів.

Усі зверенення громадян представники Transparency International передали до міністерств внутрішніх справ та освіти і науки.

Джерело: Українська служба DW

Читайте також:  У Тисмениці відкрили арку Героям Небесної сотні