Deutsche Bank загрожує штраф у справі про відмивання грошей в РФ

Загальна сума штрафу у двох справах проти Deutsche Bank може сягнути 4 мільярдів доларів.

1667051

Німецький банк Deutsche Bank побоюється, що штраф у справі про відмивання грошей в Росії може виявитися надзвичайно високим, пише Spiegel Online. За даними журналістів, разом зі стягненням у справі про порушення ембарго США щодо Ірану та інших країн загальна сума штрафу може становити чотири мільярди доларів.

Справи стосовно Deutsche Bank розслідують відомства чотирьох країн, пише Spiegel Online, відзначаючи, що в одній лише Великобританії банку загрожує стягнення у розмірі сотень мільйонів євро. Однак найбільший штраф може бути призначений в США: як раніше повідомляло агентство Bloomberg, американський Мін’юст має намір з’ясувати, чи не здійснювали російські клієнти банку незаконний обмін рублів на долари, порушуючи при цьому чинні антиросійські санкції. Слідство у США, зокрема, цікавлять так звані “дзеркальні угоди”, завдяки яким клієнти могли виводити з РФ кошти сумнівного походження. Розслідування перебуває на початковій стадії і точну суму штрафу визначити складно, зазначає Spiegel Online.

Можливе порушення санкцій проти Росії розслідують у всіх чотирьох країнах, вказує Spiegel Online. Крім того, російські відомства намагаються з’ясувати, чи сприяв банк витоку капіталу з країни.Учасниками сотень сумнівних угод частково були компанії, цілком ймовірно, спеціально створені з такою метою. Не виключають, що Deutsche Bank в Москві і Лондоні в деяких випадках мав справу з одними і тими ж сторонами. При цьому розслідування почалися після того, як на можливі порушення звернув увагу Центробанк РФ, пише Spiegel Online.

Джерело: Українська служба DW

Читайте також:  Франківських перевізників оштрафували, бо люди не мали чим ввечері добратися додому