Кредитори погодилися списати Україні 20% боргу

Україна наполягає на списанні 40% від розміру свого держборгу, зазначає газета.

1671712

Міжнародні кредитори України погодилися на реструктуризацію боргу шляхом списання 20% від загального розміру наявних у Києва боргових зобов’язань, повідомляє The Financial Times.

“Це списання є останньою пропозицією, що лежить на столі переговорів (між кредиторами і українською владою), поки обидві сторони роблять спроби виконання плану МВФ з порятунку країни шляхом скорочення боргових зобов’язань (Києва), власниками яких є приватні кредитори, на $ 15,3 млрд протягом наступних чотирьох років”, – зазначає газета.

У матеріалі сказано, що “жодна угода поки що не оформлялася, але сама по собі пропозиція вказує на те, що обидві сторони прагнуть досягти попередньої домовленості, щоб гарантувати укладання угоди, яка, як зазначає джерело, близьке до переговорів, може відбутися вже цього тижня”.

Два тижні тому представники офіційного Києва вирушили на переговори в Сан-Франциско, де розташована штаб-квартира найбільшого власника українських єврооблігацій – інвестиційної компанії Franklin Templeton.

Газета стверджує, що українська сторона наполягає на списанні суми, що удвічі перевищує пропозицію кредиторів, тобто 40% від розміру свого держборгу.

Раніше міжнародне рейтингове агентство Fitch підтвердило рейтинг України на рівні ймовірного дефолту.

Як повідомлялося, Fitch прогнозує падіння економіки України за підсумками 2015 року на рівні 9%, що відповідає прогнозам ключових кредиторів країни – МВФ та Європейського банку реконструкції та розвитку.

Читайте також:  Греція і кредитори досягли угоди