Нормандська четвірка обговорила виконання мінських угод

Лідери нормандської четвірки вказали на значний прогрес на шляху до припинення вогню на Донбасі.

1680045

Президент України Петро Порошенко, канцлер ФРН Ангела Меркель, президент Франції Франсуа Олланд, президент РФ Володимир Путін у телефонній розмові обговорили стан виконання мінських домовленостей і результати останнього засідання Тристоронньої контактної групи та її чотирьох робочих підгруп, яке відбулося 8 вересня в Мінську.

Лідери нормандської четвірки висловилися за якнайшвидше підписання документа про відвід від лінії зіткнення танків і гармат калібром до 100 мм і мінометів до 120 мм, повідомляє прес-служба глави держави.

“Співрозмовники вказали на значний прогрес на шляху до припинення вогню і вказали на необхідність підписання найближчим часом документа про відвід від лінії зіткнення танків, гармат калібром до 100 мм і мінометів до 120 мм при належному моніторингу та верифікації режиму відведення з боку інспекторів СММ ОБСЄ, зокрема шляхом створення постійно діючих пунктів уздовж лінії зіткнення”, – йдеться в повідомленні.

Зазначається, що “лідери України, Німеччини та Франції погодилися, що проведення псевдовиборів в окремих районах Донецької та Луганської областей буде порушенням Мінських домовленостей і поставить під загрозу весь процес подальшого політичного врегулювання”.

Порошенко вказав на необхідність виведення всіх іноземних військ з окупованих територій і відновлення повного контролю України над державним кордоном.

Президент України також закликав негайно звільнити всіх українських заручників, у тому числі і тих, хто незаконно утримується в російських в’язницях – Олега Сенцова, Олександра Кольченка і Надію Савченко.

Нагадаємо, лідери нормандської четвірки узгодили зустріч на початку жовтня в Парижі.
За матеріалами: Корреспондент.net

Читайте також:  “Всі ці “роблені-перероблені” політикани не розуміють головного: скільки не міняй зовнішність, а гниле нутро все одно вилізе”, – політолог