Українець стверджує, що розкрив секрет скрипок Страдіварі

Секрет звучання скрипок старовинних італійських майстрів пов’язаний з лаком, що використовувався, стверджує харків’янин.

1682292

Харківський скрипковий майстер Валентин Тимошенко стверджує, що розкрив секрет скрипок Антоніо Страдіварі. Про це він заявив на прес-конференції в понеділок, 14 вересня.

“Я знайшов загублену технологію старовинних скрипкових майстрів… Розгадка технологій старовинних скрипкових майстрів пов’язана з мистецтвом живопису художників епохи Відродження. Я вперше значно поліпшив старовинну технологію Андреа Аматі. За моїм припущенням, саме він запозичив у великих художників епохи Відродження спеціальний лак, який став основною технології”, – сказав Тимошенко.

На його думку, секрет звучання скрипок старовинних італійських майстрів пов’язаний з лаком, що використовувався, а також з тим, що інструменти проходили жорстку контактну термічну обробку, починаючи з найбільш ранньої стадії.

“Перш за все, всі деталі інструменту просочувалися спеціальним складом, після цього на внутрішню поверхню наносився спеціальний ґрунт і тут починалося головне – контактна термічна обробка високою температурою. Робили її спеціальним інструментом – мідними стержнями з ручками, робоча поверхня яких була ретельно відполірована…Завдання – максимально ущільнити внутрішню поверхню інструменту і максимально прогнути обидві деки назовні”, – зазначив майстер.

Після чого на зібраному інструменті остаточно коректувалася товщина дек і їх профіль, потім на весь корпус наносився спеціальний ґрунт і починалася жорстка контактна обробка всього корпусу з максимальним ущільненням поверхні і максимальним прогином дек всередину.

“При необхідності цю термічну обробку проводили повторно, на оброблений таким чином інструмент наносили шар лаку і вся процедура повторювалася спочатку… Лак, ґрунт і просочення під дією високої температури ущільнювалися і з’єднувалися, перетворюючи дерево в інший матеріал”, – сказав Тимошенко.

Читайте також:  Франківця, який здавав ЗНО вигнали через мобільний телефон