Порошенко затвердив антиросійську військову доктрину

Згідно з новою редакцією доктрини, Росія визнана актуальною військовою загрозою для України.

1688087

Президент Петро Порошенко підписав указ, яким ввів у дію рішення РНБО від 2 вересня “Про нову редакцію військової доктрини України”.

Як повідомила прес-служба глави Української держави, в документі актуальною військовою загрозою для України на сьогодні визначається збройна агресія Росії, що включає тимчасову окупацію Криму і агресію в окремих районах Донецької та Луганської областей.

Крім того, відповідно до доктрини, загрозами виступають нарощування військової потужності РФ в безпосередній близькості до державного кордону України, у тому числі можливість розгортання тактичної ядерної зброї на території Криму; мілітаризація тимчасово окупованій території, присутність військового контингенту РФ в Придністровському регіоні Молдови, активізація російськими спецслужбами розвідувально-підривної діяльності в Україні з метою дестабілізації внутрішньої ситуації.

Також загрозою визначена діяльність на території України не передбачених законом збройних формувань, спрямована на дестабілізацію внутрішньої соціально-політичної ситуації в Україні, залякування населення, позбавлення його волі до опору, порушення функціонування органів державної влади, місцевого самоврядування, важливих об’єктів промисловості та інфраструктури.

Доктрина визначає військово-політичні виклики, які можуть перерости в загрозу застосування військової сили проти України, першими з яких є втручання у внутрішні справи України з боку Росії і протидія реалізації європейського вибору Українського народу, формування систем колективної безпеки за участю України.

Також визначені сценарії, за якими можуть бути реалізовані загрози військової безпеки України, перший з яких – повномасштабна збройна агресія Росії проти України з рішучими військово-політичними цілями.

Цілі та основні завдання воєнної політики, відповідно до доктрини, виходять з того, що “Україна прагне підтримувати дружні відносини з усіма державами світу на основі міжнародних договорів, укладених на принципах рівноправності, невтручання у внутрішні справи, взаємної поваги незалежності, суверенітету і територіальної цілісності”.

Читайте також:  ТелекАнал LайNews: путін вже боїться власного народу!!!

Військова доктрина передбачає, що ключовими завданнями створення умов для відновлення державного суверенітету і територіальної цілісності України є комплексне реформування системи забезпечення національної безпеки до рівня, прийнятного для членства в ЄС і НАТО; створення ефективного сектору безпеки і оборони, що забезпечує достатні спроможності національної оборони для відсічі збройної агресії.

Також визначені метою – розвиток Збройних сил України за західними стандартами і досягнення сумісності зі збройними силами держав – членів НАТО.

Як повідомляв Корреспондент.net, сьогодні РНБО затвердила військову доктрину, в якій Росія позначена противником України. Крім того, доктрина передбачає відмову від позаблокового статусу, а також визначає умови звільнення тимчасово окупованих територій країни.