Податковою міліцією Франківщини ліквідовано «конвертаційний центр» з обігом 50 мільйонів гривень

Працівники податкової міліції Івано-Франківщини у рамках кримінального провадження ліквідували “конвертаційний центр”, який надавав послуги підприємствам реального сектору економіки з формування незаконного податкового кредиту та переведення безготівкових коштів у готівку.

14225346

Спритні ділки організували злочинну схему на території двох областей Східної та Західної України та проконвертували протягом 2014-2015 років понад 50 мільйонів гривень. Втрати бюджету внаслідок незаконної діяльності склали майже 8 мільйонів гривень, інформують у ГУ ДФС в Івано-Франківській області.

Як з’ясували правоохоронці, конвертатори використовували два «транзитні» суб’єкти підприємництва, розташовані на території Дніпропетровської області, на рахунки яких реально діючі підприємства перераховували безготівкові кошти як оплату за начебто надані послуги, придбані товарно-матеріальні цінності або виконані роботи. На наступному етапі кошти перераховувалися на рахунки фіктивних суб’єктів господарювання та переводились у готівку за допомогою працівників однієї із банківських установ Івано-Франківщини, задіяних у злочинних схемах.

В подальшому готівка, за винятком відсотків за надані послуги по конвертації коштів, поверталася «клієнтам» центру.

В ході обшуків, до яких були залучені 3 мобільні слідчо – оперативні групи, вилучено печатки фіктивних підприємств, чекові книжки, за якими обготівковувались кошти та первинна бухгалтерська документація.

На даний час слідчими слідчого управління фінансових розслідувань ГУ ДФС в Івано-Франківській області проводяться слідчі дії у відношенні учасників конверт центру  для притягнення їх до кримінальної відповідальності.

Читайте також:  Міліція розслідує бійку в клубі за участю бійців батальйону "Донбас"