США дадуть Києву нове озброєння – Порошенко

Президент розповів про глобальну підтримку України.

1692650

Президент США Барак Обама на Генасамблеї ООН повідомив, що підписав розпорядження про виділення Україні контрбатарейних станцій для оборонних цілей. Про це розповів Президент України Петро Порошенко в інтерв’ю українським телеканалам.

“Обама зустрівся зі мною до зустрічі з Путіним, де ми скоординували основні підходи. Після зустрічі з Путіним, і ввечері, після зустрічі з віце-президентом США, Джо Байденом, де він повідомив мені, що підписав відповідне розпорядження про передачу Україні нових зразків озброєнь, які нам потрібні, як повітря, адже це оборонне озброєння”, – повідомив президент.

Порошенко уточнив, що мова йде про контрбатарейні станції великої дальності, які, за словами президента, дозволяють підвищити ефективність оборонних здібностей української армії і надати додаткових коштів, щоб забезпечити підготовку озброєння для українських військових підрозділів.

Підводячи підсумки Генасамблеї ООН, Порошенко зазначив, що Україні вдалося перетворити європейську єдність і солідарність з Україною, єдність Великої сімки в глобальну єдність.

“Ми на сьогоднішній день бачимо абсолютно чітку і тверду підтримку більшості країн позиції України, неприйняття агресії на сході (країни – ред.), анексії Криму та неухвалення подальшої поведінки, подібної терористичній атаці проти літака МН-17. Я вважаю це безумовною перемогою України”, – сказав глава держави.

Нагадаємо, що у вересні проходила 70-а Генасамблея ООН, де зібралися світові лідери, в тому числі президенти Петро Порошенко, Володимир Путін і Барак Обама.

Порошенко й Обама провели зустріч, на якій американський президент пообіцяв продовжити підтримувати Україну.

Крім того, Обама вперше за два роки провів зустріч із Путіним. Президенти розмовляли наодинці близько півтори години. За словами Путіна, зустріч була корисною і відвертою.

Під час свого виступу в ООН Путін заявив про досягнення перемир’я і в черговий раз закликав до прямого діалогу між Києвом і ЛДНР.

Читайте також:  Україна не фашистська держава - Ходаковський