Проросійські сили намагаються взяти під контроль Меджліс кримськотатарського народу

Проте на разі більша частина керівництва Меджлісу зберігає проукраїнські позиції.

98230
Організація “Крим” (“Къырым”), яка підтримує анексію Криму та лояльно ставиться до російської влади, поставила собі за мету зробити одного зі своїх лідерів Ремзі Ільясова головою Меджлісу кримськотатарського народу.

У Курултаї, законодавчому органі, який обирає склад та керівництво Меджлісу, вже створена фракція об’єднання, яка вже налічує 105 з 248 делегатів. Вони збираються оголосити недовіру чинному голові Меджлісу Рефату Чубарову, повідомляє Deutsche Welle. Ільясов довгий час був заступником голови Меджлісу, очолював постійну комісію Верховної Ради Криму з міжнаціональних відносин і проблем депортованих громадян.

На виборах 2013 року балотувався на посаду голови Меджлісу, програвши Рефату Чубарову з мінімальним відривом. Після анексії Криму політик виступив за співробітництво з окупаційною владою, за що його членство у виконавчому органі кримськотатарського народу було призупинене. Переобрання керівника Меджлісу є питанням політичним, це питання активно лобіює самопроголошений очільник Криму Сергій Аксьонов. Поступово прихильникам співробітництва з російською владою вдається змінювати раніше безнадійний для них баланс сил у Меджлісі.

За словами експертів, вже 10 з 33 членів Меджлісу готові проголосувати за Ільясова.Їх аргументи базуються на тому, що Джемілев та Чубаров думають більше про інтереси України та власні політичні кар’єри в Києві, а не про інтереси кримськотатарського народу. Читайте також: Джемілєв заявив, що в Криму склали “ліквідаційні” списки членів Меджлісу “Не можна керувати організацією по телефону”, – заяви один з ініціаторів перевиборів Заур Смирнов, котрий обіймає в уряді Криму посаду голови Державного комітету у справах міжнаціональних відносин і депортованих громадян.

На думку Смирнова, “у статуті Курултаю ніде не сказано, що на чолі кримськотатарського народу мають стояти люди, для яких пріоритетом є не інтереси кримських татар, а цілісність і внутрішні проблеми України”. Читайте також: Меджліс хоче створити уряд Криму у вигнанні Проте поки що більшість членів Меджлісу займає проукраїнську позицію та не готові до зміни керівника, заступник голови Меджлісу Нариман Джелялов зазначив: “Ми, як і раніше, вважаємо лідером Рефата Чубарова”. Окупаційні власті шукають можливості для переформатування Меджлісу кримськотатарського народу.

Читайте також:  Жодна сила не змусить росіянина визнати українців самостійним народом

Про це заявив Рефат Чубаров, голова Меджлісу кримськотатарського народу. За словами Чубарова, окупаційна влада розуміє, що силовий метод проти кримських татар не буде ефективним і тому готуються до маніпуляцій з внутрішніми документами Меджлісу. Заступник Меджлісу кримськотатарського народу Ахтем Чийгоз затриманий в Криму за підозрою в організації та участі в масових заворушеннях, повідомив офіційний представник Слідчого комітету Росії Володимир Маркін.

http://dt.ua/POLITICS/prorosiyski-sili-namagayutsya-vzyati-pid-kontrol-medzhlis-krimskotatarskogo-narodu-166783_.html