Галабала: Івано-Франківськгаз Фірташа надає газ дуже низької якості

У партії “ВОЛЯ” заявили про необхідність створення незалежної лабораторії з перевірки якості газу на Прикарпатті та скеровувати частину рентних платежів на потреби мешканців області.

4b2d7a6212817284d7e3a9741e549339

Про це заявила член Ради партії “ВОЛЯ” Ольга Галабала, яка балотується в Івано-Франківську обласну раду під першим номером у списку партії, пише Фіртка з посиланням на прес-службу партії.

Вона повідомила, що відповідні рішення стануть одним з перших, яке ініціює партія «ВОЛЯ» в Івано-Франківській обласній раді. «Ми бачимо, що немає політичної волі для того, аби забезпечити прикарпатців газом належної якості. Щоб переломати ситуацію, нам потрібна більшість у раді», – заявила політик.

На минулому тижні Кабмін вирішив надати українцям соціальну норму в обсязі 200 кубометрів газу за ціною 3600 гривень для всіх домогосподарств, що використовують природний газ для опалення. Це вдвічі дешевше ринкової ціни, яка сьогодні становить 7188 гривень.

Однак, за словами Галабали, у людей мало шансів вкластися у норму 200 кубометрів на місяць, оскільки якість газу дуже низька.

“В нас зараз дуже багато скарг від людей на те, що, наприклад, колись чайник кипів 5 хвилин, в тепер кипить 10 хвилин. Вся справа в якості газу. Його розбавляють”, – зазначила Галабала.

Вона повідомила, що згідно наказу Мінпаливенерго, газ, що постачається має мати мімімум 7 600 кілокалорій.У випадку надання гіршої послуги, облгази повинні повернути гроші населенню. Але проблема в тому, що облгази постачають газ, мають контролювати якість газу і вони ж мають знижувати ціну на газ, якщо він поганої якості. “Виходить сам себе контролюю, сам себе караю. І це повна утопія”, – обурилась кандидат в облраду.

Галабала підкреслила, що «ВОЛЯ» ініціює створення на рівні області незалежної лабораторії з перевірки якості газу. Лабораторія перевірятиме якість газу, який подається на ГРС (газових-розподільчих станціях) та вибірково в будинках. В кожному районному центрі є 4-6 таких ГРС.

Читайте також:  Мобілізований депутат міськради отримав приціл від франківських волонтерів (ФОТОФАКТ)

“Повірте, що це дозволить суттєво знизити ту плату, яку люди платять за газ, якщо вони будуть отримувати цей газ якісним”, – підкреслила політик.

Також Галабала заявила, що “ВОЛЯ” законодавчо ініціює те, аби частина рентних платежів від видобутку нафти і газу буде залишатися в місцевих бюджетах 5% – в бюджет області, 3,5% – району, 1,5% – в бюджет громади, на території якої знаходиться родовище. З цих коштів можна буде фінансувати програми з компенсації жителям області частини витрат на оплату газу, електрики чи для розвитку громад.

Галабала зазначила, що Прикарпаття – це одна з областей, де видобувається газ та нафта.

“Але на жаль, ні цим газом, ні цією нафтою люди не можуть тут користуватися. Більше того – ви знаєте, що будь-який прихід інвестора, наприклад на Богородчанське нафтогазове родовище, на Долинське, Надвірнянське нафтогазові родовища блокується свідомо “Укранфтою”, “Богородчанинафтогазом” та іншими структурами”, – обурилась політик.

“Ми законодавчо ініціюємо аби газ, який видобувається на Прикарпатті, можна було використовувати і закуповувати для потреб Прикарпаття”, – підсумувала вона.

Галабала підкреслила, що “ВОЛЯ” зробить ринок газу на Прикарпатті абсолютно відкритим для інвесторів.

Нагадаємо, загалом від партії “ВОЛЯ” на місцевих виборах, які пройдуть 25 жовтня, балотується 1 153 кандидати в ради усіх рівнів на Прикарпатті.