Польща в боротьбі з “краснай армієй” і комуністичним минулим

“У Польщі продовжують боротьбу із тими елементами, які прославляють комунізм. На переконання істориків, будь-яка згадка про тоталітарний режим має зникнути із польських міст”, – повідомляє PolskieRadio.

“Інститут національної пам’яті (ІНП) звернувся до влади в Щеціні із проханням демонтувати у центрі міста меморіал «Пам’ятник подяки Червоній армії».

«Великий обеліск стоїть посередині міста, надійшов час його прибрати», – заявив заступник директора інституту Павел Укєльський. «Ми закликаємо владу Щеціна ще раз розглянути можливість забрати пам’ятник, оскільки усі об’єкти такого типу не сприяють відновленню історичної правди, а лиш посилюють обман», – сказав він.

Заступник президента ІНП підкреслив, що всі елементи, які прославляють комунізм, повинні зникнути з громадського простору в Польщі. Він додав, що «навіть з точки зору Росії більш важливі жертви, а не кати».

Також ІНП висловився проти поховання Станіслава Коцьолека на військовому цвинтарі на Повонзках у Варшаві. Колишнього віце-прем’єра комуністичної Польщі, який помер 1 жовтня у віці 82 років, поховали у столиці.

За словами Укєльського, Повонзки – це важливе національне місце поховання, тому там мають спочивати лиш заслужені поляки, які усе своє життя боролися за незалежну Польщу, за людську гідність, а не ті, хто виступав проти цих цінностей. Історик нагадав, що Станіслав Коцьолек – це людина, яка дуже негативно вписалася в історію Польщі.Найтемнішою сторінкою його діяльності стало 17 грудня 1970 року. Під час протестів робітників суднобудівного заводу він переконав їх прийти на роботу. Коли ті наступного дня приїхали до верфі у Ґдині, військо та міліція відкрили по них вогонь. Тоді загинуло кільканадцять людей. Заступник президента ІНП нагадав також, що Станіслав Коцьолек підтримував переслідування опозиції в часи «Солідарності». Він так і не поніс відповідальності за свої вчинки.

Читайте також:  Канада завдала авіаударів по позиціях Ісламської держави

Нагадаємо, що польський Інституту національної пам’яті віддавна закликає владу польських міст позбуватися радянського минулого, зокрема зносити тоталітарні пам’ятники, а також змінювати назви вулиць, що носять ім’я комуністичних діячів.

Наприклад, декілька тижнів тому у польському місті Пєнєнжно був ліквідований монумент радянському воєначальникові Іванові Черняховському”.

Джерело – http://www.polradio.pl/5/38/Artykul/223973