facebook

В Івано-Франківську відкрили виставку картин з лінолеуму

У Музеї мистецтв Прикарпаття відкрилась виставка естампа Ольги Осудар та Юлії Князєвої. Твори виконані у техніці кольорової та чорно-білої ліногравюри, тобто графічні картини виконані з лінолеуму.

dsc_3504

Ольга Осудар зацікавилась ліногравюрою, навчаючись в Інституті мистецтв Прикарпатського національного університету ім. В. Стефаника. Любов до цього мистецтва їй привив художник Петро Прокопів. У цій чорно-білій техніці дівчина працює вже близько 5 років, пише Курс.

“Лінолеум більш доступний.Дерево важче знайти – наприклад, груша добре ріжеться в усіх напрямах. Але дерево треба ще відшліфувати. Різці для ліногравюри також простіше знайти чи зробити. Воно мені ближче по духу”, – розповіла Ольга.

Творчість Ольги Осудар від початку свого зародження тяжіє до пошанування традицій українського народу. Сюжети творів мисткині звернені до минулого України, наповнені глибокою релігійністю та насичені фрагментами з історії.

Юлія Князєва перейняла мистецтво від своєї колеги і співавторки виставки. Обидві художниці працюють у Надвірнянській дитячій художній школі.

“Ольга мене надихнула, вона мене з цією технікою ознайомила. Однак в плані розвитку я – самоучка. Я сама почала експериментувати з кольорами”, – зазначила Юлія.

Юлія працює у техніці кольорової ліногравюри близько 2 років. Її роботи зображають красу навколишнього світу, прості миті повсякденного життя. Сюжети творів переважно – природа.

загрузка...