Янукович перетворив СБУ на філіал ФСБ Росії в Україні – WSJ

Українська спецслужба пронизана російськими шпигунами і зрадниками, які передають терористам секретну інформацію.
108299

Коли проросійські терористи лише почали війну на Сході України, загін СБУ вирушив в Донецьк, щоб затримати ватажків бойовиків, яких підтримує Росія. Однак план операції бійців української спецслужби потрапив до рук ворогів. Тож терористи застали правоохоронців зненацька, схопили, роздягли догола і тримали довгий час в полоні. Це відбулося через велику кількість зрадників і агентів Росії всередині української Служби безпеки, – пише сьогодні Wall Street Journal. Видання додає, що СБУ намагалася боротися з корупцією і зрадниками всередині структури мало не з дня свого заснування.

Радник президента України і колишній розвідник Ігор Смєшко розповів, що після розпаду СРСР багато працівників радянського КДБ автоматично потрапили до нової української служби безпеки. Їх ніхто не звільнив.І залежно від того, як змінювалася політична ситуація країні, проводилися і спроби зробити СБУ дійсно українською службою. За його словами, принаймні дві бригади КДБ, які так і залишилися вірними Кремлю, весь цей час працювали на українській території.

Саме вони готували групи проросійських терористів і допомагали їм з озброєнням. Голова української розвідки Микола Маломуж пригадує, як в перші дні незалежності України секретні документи КДБ вантажівками вивозили в таємні сховища, щоб російські агенти не змогли їх забрати в Москву. Та разом з тим, за більш ніж два десятиліття незалежності, СБУ і правонаступник радянського комітету держбезпеки російська ФСБ залишилися тісно пов’язаними. “Ми були навіть ближчими, ніж США і Великобританія.

Росіяни могли підняти слухавку і зателефонувати в будь-яке відомство тут. Була секретна лінія зв’язку”, – розповів контрозвідник Віталій Найда, який прийшов служити в СБУ в 1997 році. За кілька десятиліть служба безпеки погрузла в корупції і таємно займалася продажем української зброї, про що стало відомо в 2000-х роках. Через посередників з російського боку українські агенти продавали ракети Ірану і Китаю. Згодом офіційний Київ дізнався про це і заарештував учасників таємних угод. Після цього з’явився запис, на якому нібито президент Леонід Кучма обговорює продаж протиповітряних радарів іракському диктаторові Садаму Хусейну.

Читайте також:  БОМБА! У Януковича в Росії маленький син. Тільки не впадіть зі стільця, дізнавшись, хто мама малюка

Сам український президент заперечив, що коли-небудь говорив про це. Видання також нагадує про записи, на яких президент Кучма обговорював з головою СБУ Леонідом Деркачем вбивство журналіста Георгія Гонгадзе. Хоча обоє досі заперечують свою причетність до розправи над журналістом. Переламним моментом в історії СБУ став прихід до влади прозахідного президента Віктора Ющенка. Він вирішив провести так звану “декагебізацію” служби і розсекретив велику кількість радянських документів про Голодомор в 1932-1933 роках, який влаштував Йосип Сталін. Роботу зі знищення зв’язків СБУ з Росією доручили Валентину Налевайченку.

Тоді в Криму українські спецслужби почали вступати в конфронтацію з ФСБ, які працювали на півострові нібито для захисту Чорноморського флоту Росії, але насправді ще й займалися вербуванням агентів і підкупом політиків. За словами Віталія Найди, російські агенти налагоджували зв’язки з проросійськими організаціями, які роками готували анексію Криму. Врешті-решт Наливайченку не вдалося очистити СБУ від російських шпигунів до 2010 року. А з приходом до влади проросійського президента Віктора Януковича, київський офіс СБУ перетворився на філіал ФСБ. “Це були золоті часи російських спецслужб. Вони просто прийшли сюди разом зі своїм обладнанням, своїми людьми і менталітетом”, – розповів Наливайченко. Ветеран СБУ з Одеси, ім’я якого не називається, розповів журналістам, що в часи Януковича, всі операції з протидії російським спецслужбам в Україні навмисне блокувалися.

А агенти СБУ повернулися до стеження за опозиційними лідерами і прослуховування їхніх телефонів. Читайте також: Глава СБУ заявив про арешт диверсанта з Генштабу, що працював на “ДНР” Однак, Майдан рік тому повалив владу Віктора Януковича, а Росія розв’язала війну проти України у відповідь на це. Щойно російські військові з’явилися в Криму, тамтешні відділення СБУ в один момент стали підрозділами ФСБ. Теж саме сталося і в Донецьку, коли проросійські терористи почали захоплювати адміністративні будівлі. Більше того, бойовики у Луганську і Слов’янську перетворили офіс українських спецслужб на свій форпост і утримували у підвалах відомств заручників. В цей же час Наливайченко вдруге став на чолі СБУ і тепер намагається завершити процес, який не зміг довести до кінця в часи президентства Ющенка.

Читайте також:  Олімпіада-2016: Україна завершила літні Ігри з особистим медальним антирекордом

В СБУ нині також заявляють, що ФСБ вербує українських громадян під час відвідин родичів в Росії. Спецслужби РФ звертають увагу перш за все на громадян, які вчиняють адміністративні правопорушення, пов’язані з перетином державного кордону, контрабандою, а також порушенням заробітчанами терміну перебування на території суміжної держави.
http://dt.ua/UKRAINE/yanukovich-peretvoriv-sbu-na-filial-fsb-rosiyi-v-ukrayini-wsj-166818_.html