Франківський журналіст та учасник АТО отримав орден святого великомученика Георгія Побідоносця

14 жовтня, коли Українська Православна Церква відзначала велике свято – Покров Пресвятої Владичиці нашої Богородиці і Приснодіви Марії, Єпископ Івано-Франківський і Коломийський Тихон звершив Божественну літургію в скромному Спасо-Преображенському храмі по вулиці Чорновола, 6 міста Івано-Франківська.

12425365

У своїй проповіді владика Тихон нагадав про події тисячолітньої давнини, коли сама Богородиця прийняла під свій покров і захистила православний народ Візантії від нашестя іноплемінних, пише Фіртка.

З тих часів свято Покрова Богородиці вважалось і святом православного воїнства. А в цьому році згідно указу Президента України П.О.Порошенка, 14 жовтня офіційно відзначається як всеукраїнський День захисника України. Ось чому після завершення літургії Епіскоп Тихон привітав військовослужбовців Українських Збройних Сил та за дорученням Предстоятеля Української Православної Церкви Митрополита Київського і всієї України Онуфрія вручив високу церковну нагороду — орден святого великомученика Георгія Побідоносця — недавно демобілізованому солдату парафіянину Миколі Волкову.

Микола Волков був мобілізований до лав Української армії 2 серпня 2014 року. Служив солдатом в 128 окремій Туркестансько-Закарпатській гірсько-піхотній бригаді, з 31 серпня 2014 року по 1 вересня 2015 року виконував військовий обов’язок в зоні бойових дій АТО.

В складі військового підрозділу з 2 жовтня 2014 року по 18 лютого 2015 року захищав Дебальцівський плацдарм, з якого відступив тільки за наказом командування.

Коли батьки Миколи довідалися про відступ його бригади з Дебальцевого, то просили Єпископа Тихона і священників особливо молитися за воїна Миколая і його побратимів. Цю молитовну підтримку солдат Микола відчував на протязі всієї своєї військової служби. Він сумлінно виконав свій громадянський обов’язок і благополучно повернувся додому після демобілізації, дякуючи всім священнослужителям і мирянам за молитви.

З благословення Єпископа Тихона зараз священники збирають відомості про своїх парафіян — учасників бойових дій АТО, яких також відзначать церковними нагородами за виконання військового обов’язку.

Читайте також:  Оприлюднено список франківських навчальних закладів, де не відновлено подачу тепла