В Україні стартували місцеві вибори

О 8:00 відкрилися виборчі дільниці для голосування.

1702749

В Україні стартували місцеві вибори: о 8:00 відкрилися виборчі дільниці.

Дільниці працюватимуть до 20:00. За словами заступника голови ЦВК Андрія Магери, сьогодні оберуть депутатів 10 тис. 778 місцевих рад, з яких 9 тис. 127 будуть сільськими радами.

Від інших держав за виборами в Україні будуть спостерігати 134 офіційних спостерігачів, також зареєструвалися в ЦВК 1420 представників іноземних організацій.

Вперше голосування проводиться за новим законом. Він передбачає обрання депутатів сільських і селищних рад за мажоритарною системою, а депутатів обласних, міських і районних рад – за пропорційною системою. Крім того, закон не передбачає проведення голосування в окупованому Криму і деяких районах Донецької та Луганської областей.

Політичні партії, які отримали більш як 5% відсотків чинних голосів на виборах до цієї ради, беруть участь у розподілі мандатів.

Щодо кількості бюлетенів, які у виборчих ділянках видадуть городянам і жителям сіл: городянам видадуть 3 бюлетені (для виборів мера, депутатів до міської ради та депутатів до обласної ради).Жителі сіл отримають 4 бюлетені: необхідно буде обрати сільського голову, депутатів до сільської ради, районної ради та обласної ради.

Перші результати виборів у регіонах з’являться вже цієї ночі, офіційних же доведеться чекати близько 10 днів.

Фаворитом майбутніх виборів мера Києва, за даними опитувань, вважається чинний столичний градоначальник Віталій Кличко.Експерти сходяться на тому, що у нього просто немає сильного конкурента в боротьбі за мерську посаду. Проте соціологи попереджають, що перемога Кличка буде нелегкою і цілком імовірно, що знадобиться другий тур.

Як повідомлялося, повторне голосування на виборах мерів великих міст відбудеться 15 листопада у разі, якщо не буде абсолютного переможця за підсумками голосування в першому турі.

Читайте також:  Отруєння рибою з супермаркету: стало відомо про смерть покупця в Києві

У Києві порушені 42 справи про порушення на майбутніх виборах. До охорони правопорядку в день виборів у Києві будуть залучені 5 тис. правоохоронців.

Лідером електоральних симпатій залишається партія “Блок Петра Порошенка “Солідарність”, за яку готові проголосувати 26,1%. Друге місце у ВО “Батьківщина” з результатом 15,2%, замикає трійку лідерів “Об’єднання “Самопоміч” (12,9%).