З 7 листопада штрафувати водіїв ніхто не зможе

В силу вступає новий Закон “Про національну поліцію”, який скасовує всі повноваження міліціонерів і даішників.

695d51ffa83b2afae16fa77e2dd8ea03_XL

Відомий юрист у сфері автоправа, автор книги “100 аргументів проти штрафів ДАІ” Володимир Караваєв знайшов в новому законодавстві ряд невідповідностей, які можуть привести до юридичного колапсу всієї системи, пише Фіртка з посиланням на І-прес.

Зокрема, він зазначає, що нова поліція, по суті, не має повноважень розглядати справи про адміністративні правопорушення, якими і є порушення правил дорожнього руху.

Володимир Караваєв пише: “Відповідно до вимог ст. 213 КУпАП, “Справи про Адміністративні правопорушення розглядаються: органами внутрішніх справ …”. Але прийнятий парламентом нашої країни закон про такі органи був ветований президентом, тобто він не діє.

Згідно із Законом “Про національну поліцію”, сама поліція не є таким органом – це “орган виконавчої влади”. “Подібний законодавчий ляп говорить про те, що співробітники поліції взагалі не мають права розглядати справи з адміністративних правопорушень”, – стверджує Володимир Караваєв. Правда, в ст. 222 КУпАП зазначено: “Органи внутрішніх справ (Національна поліція) розглядають справи про Такі Адміністративні правопорушення: про Порушення громадського порядку, правил дорожнього руху, правил, що забезпечують Безпеку руху транспорту, правил Користування засобими транспорту …”. Алеюристи не розуміють, як трактуються дужки в цьому документі і чому в статті 213 цього ж Кодексу про поліцію нічого не сказано.

Коли Закон “Про національну поліцію” ухвалювався в парламенті, про цей юридичний казус повідомляли фахівці головного юридичного управління Верховної Ради.Але їхню думку, як і думку інших експертів у цій сфері, депутати проігнорували. Кабмін також проігнорував вимогу самого Закону.”Всупереч його вимогам структура поліції досі не створена і не затверджена, керівників не призначено, відповідні накази не підписані, законного призначення поліцейських не відбулося, службові посвідчення співробітникам поліції, в яких зазначено спеціальне звання (не” міліції”, а саме “поліції”) не видані”, – говорить Караваєв.

Читайте також:  Очі на лоба... Водія оштрафували на 1 млн. гривень… Те, що він скоїв приголомшує

“Таким чином, поки що не врегульовані дані юридичні казуси, співробітники поліції після 7 листопада будуть працювати за рамками правового поля”, стверджує юрист.

Крім того, без змін до Закону про дорожній рух та Правила дорожнього руху водій не повинен виконувати вимоги працівників поліції.

Після 7 листопада працівників міліції не буде (поки що у поліцейських є посвідчення працівника МВС). Тоді будь-який водій вправі буде сказати поліцейському, що не зобов’язаний пред’являти йому документи і виконувати його розпорядження.