Українським військовим потрібна зброя, а не навчання

У п’ятницю в профільному комітеті Палати представників Конгресу США обговорювався новий законопроект про військову допомогу Україні, який планується зареєструвати наступного тижня.

Як повідомляє “Голос Америки”, автор законопроекту Данкен Гантер пояснює, що США мають надати українському уряду більше зброї та, можливо, зекономити на навчанні.

38-річний республіканець Данкен Гантер представляє в Палаті представників штат Каліфорнія. Законодавець тричі воював в Іраку та Афганістані у складі американської морської піхоти. А у жовтні побував в Україні, на передовій поблизу Слов’янська. Те, що він побачив там, каже Гантер, йому не доводилося бачити ніколи:

«Мій військовий досвід завжди був на Близькому Сході, де ми мали справу з саморобними вибуховими пристроями, невеликими засідками, але не з повноцінною війною, де виступають танкові групи, ведеться масований артилерійський обстріл. Я ніколи не бачив, щоб підривали мости, як це роблять росіяни, коли залишають території.Це все нове для мене. Ми всі читали про війну, але люди мого покоління, які служили у війську, не знають, як воювати в таких умовах. Ми не так воюємо. У нас зовсім інший ворог. Це всього-на-всього радикальні ісламісти», – розповів американський конгресмен.

Гантер вражений високим моральним духом та справністю українських військових. Їм потрібна зброя, а не навчання.

«Це більше грошей, менше навчань і більше спорядження. Українцям навчання не потрібні. Вони самі можуть себе тренувати. Вони високо мотивовані, здатні вести військові дії. Їм потрібне спорядження. І це саме те, що ми маємо їм дати», – каже він.

За словами Гантера, зробити це треба якомога швидше, поки Путлер зайнятий Сирією. Конгресмен наполягає, що зближення Заходу з Росією через спільну боротьбу з ІДІЛ не вплине на підтримку України. Єдині поступки, на які Вашингтон готовий йти стосовно Путлера, так це дати його військовим можливість постріляти по бойовиках «Ісламської держав», – переконує він.

«Це не те саме, що мати з ними гарні відносини. Це дозволити їм вбивати наших ворогів. Ми не партнери в Сирії, ми вбиваємо тих же самих людей. Отже це виноситься за рамки. Але Україна і Грузія – це окремо від того, що відбувається в Сирії. Президент має розділяти ці питання. І Конгрес розділяє ці питання», – зазначає Гантер.

Зрештою, каже він, не матиме значення, чи піде Обама на поступки Путлеру в питанні України:

«Україна має робити все, що необхідно, щоб захистити свій суверенітет, свої кордони і свій народ. І саме тому ми хочемо дати їм зброю, яка їм необхідна. Тоді це вже не буде питанням, на яке Обама взагалі може впливати», – наголосив американський політик.

Гантер не вірить, що росія може піти з Донбасу добровільно. Буде тиснути, поки залишається надія на перемогу: «Вони самі не підуть. Це буде тривати поки їх не переможуть, або ж коли це для них не стане занадто дорого. Ну, або якщо міжнародне співтовариство нарешті щось зробить дієве: запровадить нові санкції, повну заборону на експорт газу та нафти в Європу».

Джерело – http://ukrainian.voanews.com/content/us-ukraine-hunter/3067051.html

Читайте також:  У США побилися між собою дві тисячі підлітків